Tedee GO i Tedee PRO – eleganckie i funkcjonalne inteligentne zamki od Tedee

Zamki inteligentne, podobnie zresztą jak i pozostałe urządzenia smart home, cieszą się dużą popularnością. Tedee to marka, która stała się jedną z wiodących na rynku inteligentnych urządzeń. Tedee GO i Tedee PRO są zaś innowacyjnymi zamkami, które oferują zaawansowane funkcje zabezpieczeń, a dodatkowo wyróżniają się eleganckim designem. Co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

Zamki Tedee Go i Tedee PRO. Czym różnią się od siebie?

Nowoczesne inteligentne zamki to świetne rozwiązanie dla niemal wszystkich użytkowników, którzy szukają komfortowych i bezpiecznych rozwiązań do domu lub biura, z uwzględnieniem typu zamka i budżetu. Tedee PRO to zamek klasy premium, który oferuje wszystko to, co niezbędne w tego typu urządzeniach – komfort użytkowania, jakość wykonania i sprawność. Tedee GO jest z kolei tańszą i łatwiejszą w instalacji alternatywą.

Zamki Tedee GO i Tedee PRO mają wspólne funkcje sterowania, a więc przede wszystkim udostępnianie dostępu oraz automatyczne blokowanie i odblokowywanie. Są kompatybilne z innymi urządzeniami Tedee, a także z samą aplikacją Tedee, dzięki czemu sterowanie możliwe jest z poziomu smartfona, przeglądarki internetowej czy widżetów.

Ponadto Tedee PRO działa z wieloma systemami inteligentnego domu np. Apple Home, Amazon Alexa czy Google Home. W tej chwili Tedee GO nie ma zgodności z HomeKit.

Wygląd i budowa zamków Tedee

Tedee GO i Tedee PRO są do siebie bardzo podobne pod kątem wyglądu. Mają niemal ten sam kształt i dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrno-białej oraz grafitowo-czarnej. Natomiast więcej różnic da się dostrzec, jeśli przyjrzymy się im bliżej.

Zamki te różnią się od siebie wielkością. A to dlatego, że mniejszy Tedee PRO zamontowany jest na wkładce, podczas gdy Tedee GO na tradycyjnym, metalowym kluczu, by jego instalacja była prostsza. GO wykonany jest też z tańszych materiałów i napędzany standardowym silnikiem. Różnice w mechanice sprawiają, że Tedee GO działa nieco głośniej od Tedee PRO. Usprawniony mechanizm przekładni w wersji PRO zapewnia cichy i płynny ruch.

Tedee PRO to zamek o eleganckim wyglądzie i wysokiej jakości wykonania. Miniaturyzacja układów pozwoliła zachować minimalistyczną formę. Tedee GO wykonany jest z ABS, a więc tańszego w produkcji materiału, który jest wytrzymały i lekki.

Zamki Tedee Go i Tedee PRO – sposoby montażu i zasilanie

Zarówno zamek Tedee Go jak i Tedee PRO da się zamontować samodzielnie, natomiast trzeba zaznaczyć, że sposób ich instalacji różni się poziomem trudności. Wersję GO dużo łatwiej da się zainstalować bez pomocy, natomiast PRO wymaga już dodatkowych czynności, z którymi być może nie każdy sobie poradzi.

Proces instalacji zamka Tedee GO został zaprojektowany w taki sposób, by w przypadku zamków z europejskimi wkładkami, z instalacją mogła poradzić sobie większość użytkowników. Da się to zrobić w kilka minut, a cały proces jest czytelnie opisany w instrukcjach oraz na filmach instruktażowych. Trzeba natomiast pamiętać, że sama wkładka do zamka musi mieć tzw. bezpieczne sprzęgło – po włożeniu kluczy z dwóch stron, muszą się one kręcić jednocześnie.

Tedee PRO wymaga z kolei specjalnego mocowania na wkładce bębenkowej i jej wymiany, co może być wyzwaniem dla wielu użytkowników.

Zasilanie

Zamki różnią się również źródłami zasilania – w przypadku Tedee PRO jest to akumulator litowo-jonowy o pojemności 3000 mAh i bardzo wysokiej efektywności, zaś Tedee GO korzysta z trzech wymiennych baterii CR123A. Tedee PRO na jednym ładowaniu działa od sześciu do dziesięciu miesięcy, natomiast standardowy zestaw baterii dla zamka Tedee GO pozwala na około pół roku pracy bez konieczności wymiany.

tedee zamek

Przetestuj zamki Tedee w salonach x-kom

Inteligentne zamki Tedee PRO oraz Tedee GO możesz teraz przetestować w wybranych salonach x-kom:

  • Katowice: DH Supersam, ul. Księdza Piotra Skargi 6A, lok. Nr 00-12, 40-091, Katowice,
  • Łódź: Galeria Łódzka, al. Piłsudskiego 15/23, lokal. 01.SH.022, 90-307, Łódź,
  • Poznań: Centrum Handlowe Avenida, ul. Matyi 2, lok. WG.18, 61-586, Poznań,
  • Warszawa Północna: Galeria Północna, ul. Światowida 17, lok. L1042, 03-144, Warszawa,
  • Warszawa Reduta: Centrum Handlowe Reduta, Al. Jerozolimskie 148 lokal 457, 02-326, Warszawa,
  • Wrocław Pasaż: Pasaż Grunwaldzki, pl. Grunwaldzki 22 lokal BL-1125, 50-363, Wrocław.