Hellish Quart – Bądź jak Kmicic, walcz szablą na śmierć i życie

Czy chciałeś kiedyś być jak Pan Wołodyjowski albo Kmicic? No właśnie, ja też nie… Ale po obejrzeniu zaprezentowanego gameplay’u z wczesnej wersji gry Hellish Quart może się to zmienić. No boju rodacy, bić szablą i rapierem!

Kończ waść, wstydu oszczędź!

Niezależne polskie studio Kubold prowadzone jest tylko przez jednego człowieka, Jakuba Kisiela. Ten niesamowicie utalentowany jegomość pracował jako animator przy takich produkcjach, jak Wiedźmin 3, Gears of War PC czy Bulletstorm, więc umiejętności mu nie brakuje. Do tej pory jego jedyną pełnoprawną wypuszczoną na Steam grą było Spell Fighter VR, czyli symulator maga przeznaczony na okulary wirtualnej rzeczywistości. Teraz Kuba postanowił pójść o krok dalej.

Hellish Quart parowanie ciosów

W Hellish Quart gracz wcieli się w postać XVII-wiecznego wojaka, władającego rapierem, szablą, mieczem i wieloma innymi klasycznymi narzędziami mordu z tego okresu. Gra ma dopieszczony system fizyki, dzięki któremu ostrza mieczy faktycznie zderzają się ze sobą, blokując ciosy. Dzięki technologii motion capture w skórę wojowników wcielili się prawdziwi mistrzowie szermierki w trakcie nagrywania ruchów postaci.

Każdy trafiony cios skutkuje zadaniem obrażeń przeciwnikowi, które mogą doprowadzić do ucięcia ręki czy nawet dekapitacji. Jedno celne pchnięcie lub zamach może zakończyć rundę, co również jest widowiskowo odwzorowane na ekranie.

Pojedynek na szable

Twórca gry zaprezentował minutowy materiał z gry, w którym można zobaczyć, jak faktycznie wygląda walka i zadawane obrażenia. Hellish Quart jest jak na razie we wczesnym etapie produkcji, już teraz wygląda natomiast naprawdę ciekawie. Nawet ubrania bohaterów podlegają prawom fizyki, odpowiednio wywijając się i ruszając w rytm morderczych tańców.

Jak przystało na grę z gatunku mordobić wszelakich, nie zabraknie także różnego rodzaju combosów i ciosów specjalnych. Z pewnością każdy pojedynek będzie niezwykle emocjonujący, bo liczyć się będą dosłownie ułamki sekund. Gra ma oferować tryb singleplayer, możliwość zagrania z drugim graczem przed jednym urządzeniem bądź multiplayer. 

Hellish Quart walka w różnych lokacjach

Nie mogę się doczekać, aż twórca odkryje kolejne karty na temat swojej produkcji. Na ten moment nie ma jeszcze żadnej konkretnej informacji o planowanej premierze. Jeżeli chcesz zapoznać się z większą ilością informacji na temat Hellish Quart, znajdziesz je na tej oficjalnej stronie projektu.