Wszystkie ekskluzywne gry z Xbox Series X trafią na PC

Xbox Series X wyglądem nieco przypomina przeciętny komputer stacjonarny i rzeczywiście ma z nim sporo wspólnego – podobny system operacyjny i… gry ekskluzywne. Phil Spencer, szef marki Xbox, potwierdził, że na komputerach z systemem Windows będzie można grać we wszystkie gry ekskluzywne z Xboxa Series X oraz S.

Na PC zrobi się jakby… ekskluzywnie

Phil Spencer udzielił wywiadu dla Gamereactor, w którym zdradził, że wszystkie pierwszorzędne gry ekskluzywne z Xboxa Series X oraz Xboxa Series S będzie można uruchomić na komputerach osobistych z systemem Windows. To bardzo ważna i odważna deklaracja. Jeśli ktoś planuje grać na komputerze oraz konsoli nowej generacji, ale nie wie, którą wybrać, to właśnie dostał poważny powód, żeby wybrać PlayStation 5. W końcu dzięki temu będzie można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu… no tak jakby, ale wiecie, o co chodzi.

Oczywiście nowy Xbox to nie tylko maszynka do grania, ale i centrum rozrywki z obsługą treści w wysokiej jakości audiowizualnej z obsługą standardów Dolby Atmos i Dolby Vision. Mimo wszystko są one wciąż dość niszowe i nie każdy jest nastawiony na odbiór treści w aż tak totalnej jakości. Bardziej przekonującym argumentem za zasadnością kupowania Xboxa, posiadając dobrego desktopa, jest fakt, że gry ekskluzywne mogą pojawiać się na PC z opóźnieniem.

Gry z Xboxa w Microsoft Store i… Steam

Microsoft jednak nie ułatwia sobie sprawy i daje możliwość rozgrywki w ekskluziwy z Xboxa zarówno poprzez Microsoft Store, jak i Steam. Wybór platformy to z jednej strony kwestia gustu, ale z drugiej jest wielu użytkowników, którzy cenią sobie Steama np. za możliwość bezproblemowego wgrywania plików do gry, modyfikując ją według własnego uznania. Mała rzecz, ale może ucieszyć wielu graczy.

Xbox game pass

Xbox Game Pass – as w ręku Microsoftu

Z drugiej strony dochodzi kwestia abonamentów udostępnianych przez Microsoft. Subskrypcja Xbox Game Pass pozwala na ogrywanie setek gier w ramach abonamentu na jednej platformie. Sekretną bronią Microsoftu może okazać się usługa Game Pass Ultimate, która pozwala na ogrywanie w ramach jednego abonamentu gier na PC oraz Xboxie. To może przyciągnąć część klientów, ponieważ takie rozwiązanie prawdopodobnie będzie bardziej ekonomiczne niż opłacanie abonamentu Xbox Game Pass i kupowanie gier na PlayStation 5. Co prawda PlayStation też ma podobną usługę – PlayStation Now, ale niestety nie działa ona w naszym kraju.

Za tak otwarte podejście do graczy i swoich platform Microsoftowi należą się brawa. W końcu większy wybór i mniej ograniczeń to dla graczy zawsze ogromny plus. 

Ostatecznie jednak wybór należy do każdego z nas osobno. Jeśli jesteście już zdecydowani na którąś z konsol, to dajcie o tym znać w komentarzach i napiszcie, dlaczego ją wybraliście.

Źródło: Techspot