Jak zbudować wydajny komputer?
Wiele osób myśląc o zakupie stacjonarnego komputera do gier, szczególnie w wyższym budżecie, kojarzy taką maszynę z jednostką naszpikowaną kolorowymi diodami LED RGB, wymyślnymi wentylatorami i chłodzeniami. Spora grupa użytkowników podkreśla jednak, że bajery tego typu są tak naprawdę niepotrzebne, a zwiększają budżet i wymagają większej gimnastyki podczas montażu, aby wszystko bezproblemowo podłączyć i skonfigurować.
Wpadłem więc na pomysł, aby poniekąd pójść na kompromis. Nie rezygnować całkowicie z adresowalnego podświetlenia, ale zrobić to na tyle skromnie by nikomu nie przeszkadzało, a nawet jeśli, to dało się to szybko wyłączyć.
Rezygnacja z dodatkowego oświetlenia, to również więcej środków w budżecie, na wydajniejsze komponenty – pamiętaj o tym.
I tak oto powstał on – komputer do grania, streamowania, czy wydajnej pracy w programach dla kreatywnych. Jednostka PC finalnie zamknęła się w kwocie około 10 000 złotych. Tym samym przekonałem się, że aby mówić o bezkompromisowym w kwestii jakości wykonania pececie, który będzie na tyle wydajny, by nie martwić się jego ulepszaniem przez najbliższe lata, trzeba przeznaczyć niemałą sumę.