Darmowe gry na Xbox Series X|S i Xbox One. Co warto pobrać w 2021 roku?

Do niedawna darmowe gry free-to-play dostępne na Xbox Series X|S i Xbox One wymagały aktywnego abonamentu Xbox Live Gold, umożliwiającego grę online. Teraz się to zmieniło, dlatego postanowiliśmy zebrać dla Was listę kilku tytułów, za które nie zapłacicie ani złotówki, a które mogą dać Wam wiele godzin frajdy.

Darmowe gry na Xbox Series X|S i Xbox One teraz naprawdę są darmowe

To naprawdę świetna wiadomość, choć można zapytać, czemu tak późno? Tak czy owak, online’owe gry free-to-play, które dotychczas wymagały aktywnego Golda, teraz są już w pełni „wyzwolone”. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Roberta: Darmowe gry na Xbox są od teraz naprawdę za darmo. Live Gold nie jest już potrzebny w tytułach free-to-play

Skoro Microsoft ofiarował nam takie rarytasy, sprawdźmy, które darmowe tytuły są warte ogrania na Xbox Series X|S i Xbox One. Poniższe zestawienie jest oczywiście subiektywne, więc nie ma się co obrażać, jeśli nie zobaczycie w nim swojej ulubionej gry.

Xbox series X przycisk share na padzie

Darmowe gry na konsole Xbox: Fortnite

Tego tytułu nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. Najpopularniejsze na świecie battle royale jest dostępne za darmo. Nie przeszkadza to Epicowi w zarabianiu na grze kokosów. Wszystko oczywiście za sprawą opcjonalnych mikrotransakcji.

Z chwilą zdjęcia kagańca w postaci Golda Fortnite staje się dla Xboksowców atrakcyjniejszy niż kiedykolwiek przedtem. Dotychczasowi gracze zdecydowanie powinni spodziewać się napływu świeżaków.

komputer i monitor

Darmowe gry na konsole Xbox: Call of Duty Warzone

Kolejny battle royale w zestawieniu. Kolejny, który może poszczycić się olbrzymią popularnością. Nie jest to może gra wybitna, nawet nie bardzo dobra, a jej największym problemem wydaje się na dziś dzień masa cheaterów, którzy psują rozgrywkę innym graczom.

Warto wspomnieć o tym, że Warzone idealnie trafił ze swoją premierą. Gra została oddana graczom w marcu 2020, a więc w momencie pierwszego pandemicznego lockdownu, kiedy gracze zmuszeni byli do pozostania w domach, a premier gier było jak na lekarstwo.

DLSS w Call of Duty: Warzone oraz The Outsiders

Darmowe gry na konsole Xbox: Fallout Shelter

Nienachalne mikropłatności, przyjemna dwuwymiarowa stylistyka, przyjemna rozgrywka z duchem „Fallouta”. No i nie jest to kolejne battle royale, więc też na plus. Fallout: Shelter to gra, w której łatwo zapomnieć się na kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin.

Generalnie rozgrywka sprowadza się do budowania podziemnej bazy dla ocalałych. Oczywiście po drodze pojawia się sporo problemów, z którymi musimy się mierzyć, jak choćby ataki karaluchów.

Co ciekawe, gra debiutowała jako produkcja mobilna, na Androida i iOS. Na pecetach pojawiła się rok, a na Xboksach – dwa lata po premierze.

Fallout schron

Darmowe gry na konsole Xbox: Rocket League

A gdyby tak zagrać w piłkę nożną, ale zamiast zawodników sterowalibyśmy… samochodami? Ta surrealistyczna myśl sprawdza się nadzwyczaj dobrze przełożona na konkrety.

Jeszcze niedawno Rocket League było grą płatną. Za darmo grać w nią mogli (pytanie, na ile to za darmo) jedynie subskrybenci Game Passa. Od 2020 roku jednak gra dostępna jest w modelu free-to-play.

Do wyboru macie rozgrywkę dla jednego gracza, ale prawdziwym atutem produkcji jest multiplayer.

Rocket League

Darmowe gry na konsole Xbox: World of Tanks

Być może poczujecie się teraz staro, ale World of Tanks ma już 11 lat. Mimo tak sędziwego, jak na grę, wieku, trzyma się całkiem nieźle, a twórcy doskonale radzą sobie z podtrzymywaniem swojego produktu przy życiu.

Oczywiście WoT nie jest wolny od mikrotransakcji, niemniej są one opcjonalne.

World of Tanks

Inne darmowe gry, które zdecydowanie warto ograć na Xbox One

Jakie tytuły warto wyszczególnić?

  • Roblox,
  • Apex Legends,
  • Destiny 2,
  • Brawlhalla,
  • Life is Strange,
  • The Walking Dead – sezon 2 (Xbox 360),
  • Tell Me Why.