Był Fortnite, nie ma Fortnite’a. Gra została wchłonięta przez czarną dziurę

Jeśli organizować apokalipsę, to koniecznie z pompą. Epic Games zakończyło w niedzielę 10. sezon Fortnite, a wraz z nim całą grę… która została wessana przez olbrzymią czarną dziurę. Serwery popularnego battle royale zostały wyłączone, a na kanałach social media pozostały jedynie nagrania prezentujące czarną dziurę. Czy to koniec Fortnite’a?

Fortnite odesłany w niebyt. Co dalej?

10. sezon Fortnite’a jest już historią, której ostatni rozdział został zapisany w minioną niedzielę. Wszystko za sprawą kulminacyjnego eventu o dość jednoznacznym tytule „The End”. Co właściwie się odfortnajciło?

Powiedzieć „sporo”, to nic nie powiedzieć. Świat gry został unicestwiony. Całkowicie. Najpierw na mapę spadł meteoryt. Wszyscy gracze zostali wystrzeleni w powietrze. Stamtąd mogli oglądać, jak całego Fortnite’a wchłania… czarna dziura. Apokalipsę oglądali również widzowie zgromadzeni na Twitchu. 1,5 miliona widzów. Po wszystkim, jak gdyby nigdy nic…

Sprawdź także: Fortnite usunięty z Google Play i App Store. Epic idzie na wojne z Google i Apple

Serwery Fortnite zostały wyłączone

Na wszystkich oficjalnych kanałach social media gry zapanowała cisza. Wyczyszczono je całkowicie z zawartości, w zamian dodając film prezentujący czarną dziurę. Epic Games było tak przekonujące w swoich destrukcyjnych działaniach, że niektórzy gracze zaczęli zgłaszać problemy techniczne.

Interweniować musiał chociażby support PlayStation, który za pośrednictwem Twittera poinformował graczy, że zarówno ich konta, jak i zgromadzone na nich przedmioty są całkowicie bezpieczne.

Pomyśleć, że dopiero co pisaliśmy o tym, że Epic Games zaprojektowało Fortnite tak, by było jak najbardziej uzależniające. Teraz zobaczymy, czy graczom uda się przetrwać detoks od gry, który potrwa… no właśnie, tego nie wiadomo. Możemy być jednak pewni, że niebawem to się zmieni.

[Aktualizacja – 15.10.2019]

Apokalipsa apokalipsą, ale żyć trzeba dalej. 

W dwa dni po efektownym zakończeniu 10. sezonu Fortnite rusza sezon 11.  Jeśli nie wierzycie, zobaczcie trailer: