29. Finał WOŚP będzie wyjątkowy dzięki wsparciu nowych technologii

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rokrocznie rozgrzewa serca Polaków (i nie tylko). Niezwykła atmosfera jedności daje pole do organizowania zbiórek, które wspierają wyposażenie polskich szpitali. Tym razem, ze względu na specyfikę pandemii, WOŚP wykorzysta w swoich działaniach nowe technologię jeszcze bardziej niż zwykle. Wszystko po to, aby światełko o nieba nigdy nie zgasło, a Orkiestra Jurka Owsiaka mogła grać do końca świata i … o jeden dzień dłużej. Nawet w tak trudnym dla wszystkich czasie.

29. Finał WOŚP – kogo wspieramy w 2021 roku?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Działa nieprzerwanie od 1993 roku. Co roku, w drugą niedzielę stycznia, wraz z ochotnikami jej przedstawiciele organizują zbiórkę pieniędzy, zwyczajowo nazwaną Finałem WOŚP. Za zebrane środki, fundacja kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce na najpotrzebniejszy sprzęt medyczny.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia 2021. Do tego czasu macie możliwość wspierania fundacji Jurka Owsiaka zdalnie. Co ważne, w tym roku środki z zimowego grania zostaną przeznaczone na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – nie bez powodu więc jego hasłem przewodnim będzie „Finał z głową”.

Należy też wspomnieć, że podczas ubiegłych 28. Finałów WOŚP Orkiestra Owsiaka i jego pomocników zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld złotych oraz zakupiła ponad 65 200 urządzeń, ratujących zdrowie i życie dzieci najmłodszych Polaków.

źródło: WOŚP

Technologia w służbie WOŚP

Pandemia COVID nieco zmusiła nas do zmiany trybu życia oraz mniejszego lub większego dostosowania się do nowej rzeczywistości. Co prawda fundacja WOŚP od dawna docenia i wykorzystuje w swojej działalności wielki potencjał nowych technologii, m.in. dając możliwość wpłat datków poprzez bankowość elektroniczną, ale w związku z zaistniałą sytuacją w tym roku ich zastosowanie będzie jeszcze szersze niż zazwyczaj. O czym mowa?

Aukcje w formie elektronicznej stały się niezwykle wygodnym sposobem na dotarcie do dużej ilości darczyńców, którzy dzięki nim mogą wesprzeć szczytny cel z własnego fotela – bez wychodzenia z domu. Internetowe kwesty sukcesywnie zyskują popularność m.in. w mediach społecznościowych.

Nic więc dziwnego, że kwestia nowych technologii, zaangażowanych portali i usługodawców online, wspierających działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kontekście koronawirusa zyskała na znaczeniu. Bezkontaktowa i bardzo przystępna forma pomocy sprzyja również wzajemnej mobilizacji i tworzeniu zaangażowanej społeczności, która cieszy się z faktu niesienia pomocy. A wszystko odbywa się w sposób całkowicie bezpieczny, szybki i wyjątkowo wygodny.

Nosimy w portfelach coraz mniej gotówki i stajemy się coraz bardziej ucyfrowieni, a Polacy nauczyli się ufać płatnościom online także wtedy, gdy wspierają najważniejsze wydarzenie charytatywne w roku. Cieszymy się, że grając od 19 lat z WOŚP mamy swój udział w budowaniu tego zaufania. Będziemy w dalszym ciągu wspierać projekty, które będą miały na celu zbieranie funduszy dla WOŚP (...)
Joanna Pieńkowska-Olczak
prezes PayU S.A
WOŚP 2021 technologia
źródło: WOŚP

Jak wspierać WOŚP online?

Poniżej znajdziecie listę opcji wirtualnego wsparcia WOŚP 2021. Część z nich znana jest z ubiegłorocznych edycji, ale pojawiły się również zupełnie nowe kanały pomocy, niektóre zaprojektowane i stworzone przez samych darczyńców.

Oto i one:

Zainteresował Was temat tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Śledźcie Geex na bieżąco, ponieważ szykujemy małą niespodziankę, przez co z pewnością jeszcze do niego wrócimy. 

Źródło: wosp.org.pl