Podcast x-gamers: Muzycy to też gracze i o graniu piszą piosenki

Co gra w duszy muzykom? Okazuje się, że oprócz lirycznych tekstów oraz nut we wszelakim układzie, są to gry wideo! Muzycy przyznają, że jak chyba każdy, lubią sobie czasami pograć. Fabuła gier wideo owocuje z kolei natchnieniem do komponowania muzyki inspirowanej klimatem gamingowym.

O tym, jak to jest śpiewać o grach

Piosenki inspirowane grami wideo nie stanowią domeny jednego gatunku muzyki, mimo że pierwsza tego typu produkcja powstała w latach 70-tych i wywodziła się gdzieś z pogranicza elektro. Wtedy zachłyśnięto się elektroniką, a ta była obecna w kulturze masowej – od filmów, po muzykę, czyli bohaterkę tego podcastu.

Z biegiem czasu, kiedy gry upopularyzowały się i zakorzeniły w codzienności, wydźwięk inspiracji był już nieco inny. Zamiast ogólnego podejścia do elektroniki jako takiej, postawiono na konkretne tytuły. Muzycy zakochiwali się w poszczególnych grach i z myślą o nich zapełniali pięciolinie nutami. Równolegle rozwijały się style muzyczne, więc kompozycje z gamingiem w tle zagościły na różnorakich scenach. Niezmiernie ciekawy jest fakt, że część z tych utworów na pewno znasz, ale czy potrafisz przypisać je do którejś z gier wideo?

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz