Podcast x-gamers: Football Manager 2020, czyli gra, na którą czekają gracze i trenerzy

Są takie gry, które potrafią pochłonąć graczy bez reszty. Absolutnie bez reszty, kradnąc bezlitośnie czas wolny, doprowadzając do rozpadu przyjaźni, a nawet małżeństw. I taki jest Football Manager, który w tym roku debiutuje z numerem 2020. Co ciekawe, na ten tytuł czekają i gracze i trenerzy.

O tym, jak Football Manager kradnie życie

Myli się ten, kto powie, że to tylko gra. Błąd! To Football Manager, a więc produkcja, która jak żadna inna odwzorowuje środowisko piłkarskie. Swoją mechaniką i realizmem wciąga, fascynuje, ekscytuje do potęgi nieskończonej. Skąd o tym wiemy? Bo tylko w Wielkiej Brytanii doszło do 35 spraw rozwodowych, a ich powodem był właśnie Football Manager.

Gościem podcastu jest Przemek Kucia – analityk z x-kom, który przeanalizował książkę: Football Manager Stole My Life: 20 Years of Beautiful Obsession. Autentycznie, na rynku jest taka pozycja! Zawiera komentarze psychologów, co do fenomenu gry Football Manager, a Panowie Prowadzący i gość wywołują poszczególne komentarze do tablicy.

Okazuje się również, że z doświadczeń gry Football Manager korzystają też profesjonalni trenerzy piłkarscy. Dlaczego tak się dzieje? Czego szukają w świecie gry? O tym również rozmawiamy w naszym podcaście.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz