Idą święta: TOP 5 gier planszowych na prezent pod choinkę

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia bezapelacyjnie kojarzą się z długimi zimowymi wieczorami. Warto zatem spędzić je miło, w gronie najbliższych. Jeżeli zastanawiacie się, co mogłoby skutecznie odciągnąć dziecko od komputera, a przy tym dać mnóstwo zabawy i okazji do wspólnego celebrowania tego wyjątkowego czasu, postawicie na gry planszowe. Oto nasze TOP 5 propozycji.

Fenomen planszówek

Wydawać by się mogło, że w dobie komputerów i konsol planszówki wymarły. Otóż nic bardziej mylnego. Można nawet powiedzieć, że te atrakcyjne, integrujące i rozwijające gry skonstruowane z planszy i kilku gadżetów przeżywają swego rodzaju renesans – stare wydania gier pojawiają się w nowych wersjach, a na rynku debiutuje coraz więcej, podążających z duchem czasu tytułów.

Największą zaletą gier planszowych są emocje, jakie wzbudzają. Z reguły, już w trakcie przygotowań do rozgrywki gracze układają alternatywne scenariusze – liczy się przecież, aby zwyciężyli, a przede wszystkim dobrze się przy tym bawili. Ale jak to zrobić? Czasem wystarczy zręczność i szybkie podejmowanie decyzji. Kiedy indziej niezbędne będzie strategiczne myślenie, czujność i umiejętność przewidywania. Jedno jest pewne – z grami planszowymi nudy nie będzie.

Jakie planszówki na Boże Narodzenie?

Wybierając planszówki jako prezent na Boże Narodzenie macie gwarancje, że porwą zarówno starszych, jak i młodszych członków rodziny. W tym miejscu radzę postawić na gry planszowe dedykowane właśnie rodzinom – zapewni to możliwość wzięcia udziału rozgrywce wszystkim pokoleniom, które spotkają się podczas Świąt. Co więcej, taki wybór doskonale zintegruje towarzystwo.

x-mas inspiracje prezent geex

Pamiętajcie również, że jeśli w rozgrywce będą brały udział małe dzieci, warto postawić na prostotę, nieskomplikowane zasady, ale i atrakcyjną, wizualnie zachęcającą oprawę wydania. Warto pomyśleć nad tytułami, w których odnajdziecie elementy zręcznościowe w połączeniu z logicznym myśleniem i nieskomplikowaną strategią. Dla starszych możecie wybrać bardzo ciekawą propozycję, jaką są gry planszowe kooperacyjne. Ale to nie wszystko. Niezależnie od wieku graczy doskonałą rozrywkę zagwarantują także edukacyjne gry planszowe, które nie tylko bawią, ale i uczą.

TOP 5 gier planszowych na świąteczny prezent  

Poniżej zostawiam zestawienie TOP 5 propozycji gier planszowych na gwiazdkowych prezent. Mam nadzieję, że nieco Was zainspirują, pomogą w wyborze, a podczas nadchodzących Świąt przyniosą wiele radości.

Hasbro Monopoly Frozen 2

monopoly frozen II geex

Macie przed sobą oszałamiająco piękne wydanie kultowej gry planszowej Monopoly. W całości nawiązuje ono do hitowego filmu Kraina Lodu 2 i jest perfekcyjnym prezentem dla wszystkich dzieciaków lubiących przygody Elsy oraz jej przyjaciół. W grze planszowej Monopoly Kraina Lodu 2 gracze podróżują po planszy, kupując magiczne lokacje inspirowane filmami animowanymi. Pola własności przedstawiają charakterystyczne sceny i mają różne zestawy kolorów. No i ten charakterystyczny zimowy klimat… Cudo!

Zobacz Hasbro Monopoly Frozen 2

Mattel Scrabble Original

scrabble geex prezent

Scrabble to najpopularniejsza gra słowna na świecie. Klasyczna wersja gry polega na wymyślaniu powiązanych ze sobą słów i układaniu ich na planszy przy użyciu płytek z literami o różnej wartości.. Każdy gracz stara się uzyskać jak najwięcej punktów układając słowa w taki sposób, by wykorzystać wartość liter i premiowe pola na planszy. Gra dla dzieciaków 10+ oraz dorosłych, a co więcej, doskonale rozwija słownictwo i jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie.

Zobacz Mattel Scrabble Original

TM Toys Milionerzy Dorośli vs. Dzieci

milionerzy dorośli dzieci geex

Dynamiczna gra, w której dorośli i dzieci rywalizują, odpowiadając na pytania, zupełnie jak w popularnym teleturnieju. Odpowiadajcie na zabawne i ciekawe pytania w drodze do miliona. Gra zawiera 4 Koła Ratunkowe, z czego 3 są zupełnie nowe. Super nawiązuje do popularnego show, daje mnóstwo radości i skutecznie pomaga zintegrować się małym i dużym graczom.

Zobacz TM Toys Milionerzy Dorośli vs. Dzieci

Hasbro Cluedo

culedo gra planszowa prezent geex

Cluedo to wciągająca i pomysłowo wydana gra planszowa, która szybko zyskała rzesze wiernych fanów. Liczy się w niej odpowiedź na jedno, podstawowe pytanie – kto jest mordercą? Ten detektywistyczny quiz dostarcza niesamowicie dużo frajdy. Doskonale sprawdzi się dla fanów łamigłówek i tajemniczych historii. Przygotujcie się do rozgrywki, obserwujcie i wyciągajcie wnioski w drodze do schwytania przestępcy.

Zobacz Hasbro Cluedo

Hasbro Monopoly Super Electronic Banking

Hasbro Monopoly Super Electronic Banking

Monopoly Super Electronic Banking to kolejna wyjątkowa wersja kultowej gry. Zamiast papierowych banknotów do sfinalizowania transakcji służą karty płatnicze i terminal. Ponadto w grze czekają nowe ciekawe zadania i możliwości, na przykład zdobywanie dodatkowych nagród czy podróże samolotem po planszy w celu wymiany nieruchomości. Gra Monopoly Super Electronic Banking uczy nie tylko ekonomii i logicznego myślenia, ale także pokazuje działanie nowoczesnych form płatniczych.

Zobacz Hasbro Monopoly Super Electronic Banking

Gdzie jeszcze szukać inspiracji prezentowych?

Jeśli nadal zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniego tytułu, zajrzycie do naszego poradnika:

Sprawdźcie również świąteczne inspiracje na prezenty:

Sięgnijcie po więcej inspiracji na prezenty pod choinkę i zobaczcie nasz Prezentownik na Święta Bożego Narodzenia 2020