Skoro o rywalach mowa, to bezpośrednich rywali Denon nie ma wielu. JBL 2.0 AIO jest mniejszy i niemal 20% tańszy, ale ma tylko dwa przetworniki (Denon ma ich 6). Najbardziej zbliżona konstrukcyjnie jest Yamaha YAS-109, ale ona jest z kolei 20% droższa. Niezależnie od ceny, w ogólnym ujęciu to właśnie tylko ona jest w stanie być godnym rywalem Denona. Tacy rywale jak ww. JBL czy np. Teufel Cinebar One, choć brzmią atrakcyjnie i każdy z nich ma swoje zalety, ze względu na ograniczenie konstrukcyjne (jednodrożność) nie są w stanie dorównać pod względem zakresu dynamiki dźwięku ani Yamasze, ani Denonowi.
Moim zdaniem, Denon DHT-S216 oraz Yamaha YAS-109 to porównywalni konkurenci. Yamaha jest bardziej kulturalna w prezentacji, ale też nieco zbyt złagodzona. Denon przeciwnie – choć potrafi czasem zagrać nieczysto (tj. zbyt ostro), jego żywsze i bardziej bezpośrednie brzmienie, które pod względem oddania dźwięków impulsowych nie ma sobie równych w tej klasie, sprawia, że żaden materiał nie brzmi na nim płasko czy nudno.
I jeszcze jedno: zwracam uwagę, że denonowy bas bardzo zyskuje po odpowiednim dotarciu. W moim przypadku zajęło to około dwóch tygodni, a bas się rozluźnił, nabrał siły i konturowości, tracąc też swoją początkową nadmierną sztywność i twardość.
Brzmi jak fajna propozycja dla mnie. Jak belka się sprawuje w trakcie meczu piłkarskiego? Słychać wyraźnie komentarz czy jednak bardziej trybuny?
Podczas oglądania meczów nie zauważyłem nic szczególnego w porównaniu do innych grajbelek – było dobrze słychać i komentarz, i trybuny. Jeśli to za mało, to środek można podbić – są 3 stopnie regulacji, które działają skutecznie.
Panie Tomku a jak ma się ten denon w stosunku do Samsunga hw-r550? Który brzmi lepiej?
HW-R550 jest zupełnie inną konstrukcją – to belka z baspudłem, czyli soundbar dwuelementowy. Z kolei Denon jest konstrukcją jednoelementową – tu mamy tylko belkę. Obie konstrukcje są trójdrożne, ale ze względu na zewnętrznego suba R550 ma więcej basu, który w dodatku schodzi niżej niż w Denonie. Z drugiej strony baspudło Samsunga zajmuje cenne miejsce, którego w małych mieszkaniach nigdy za wiele. Obie grajbelki są jednymi z najlepszych w swojej klasie cenowej, ale to zupełnie inne konstrukcje, dla konsumentów o innych priorytetach użytkowych.
Witam . Mama moja miała sony sa ct381. Belka sie spalila po 4 latach. Interesuje mnie ten Denon 216. Mam pytanie czy baspudlo od sonego zagra z Denonem mimo braku polaczenia na kabel ,czy koduja oni polaczenia tylko do swoich marek ?? ( subwoofer sony sa wct381,aktywny ,brak gniazd)
Jeśli subwoofer Sony posiada analogowe wejście sygnału (Sub In, 1 złącze RCA/Cinch) to istniałaby taka możliwość. Jeżeli można sparować go wyłącznie bezprzewodowo, niestety urządzenia nie będą ze sobą współpracować.
sony htx8500 czy Denon DHT-S216 a może Yamaha YAS-109 ?
Szukam soundbaru z wbudowanym subuferem i nie potrafię się zdecydować , kusi mnie sony na moc wyjściową ale …
Daniel, w kwestii wyboru najlepszego soundbara dla Ciebie możesz skontaktować się z doradcami x-kom pod numerem :34 377 00 00 lub adresem: x-kom@x-kom.pl. Pomogą Ci dobrać najlepszy sprzęt do Twoich potrzeb.
Yamaha SR-B20A czy Denon DHT-S216. nie potrafię się zdecydować a możliwości posłuchania nie mam. ktoś jest w stanie mnie do któregoś przekonać?:)
A jakby go porównać do belki Samsung HW-S61T? Dziś w zbliżonej cenie na ibood…
Też zastanawiam się nad Yamaha sr b20a a Denonem 216, trudna decyzja… Ktoś doradzi? Warto dokupić do obu oddzielnego (i jakiego?) suba?
Mam (z 10 lat) plazmę Panasonica 65″ i ostatnio chyba wysiada w niej dźwięk, wysokie tony wchodzą w wibrację, jak wzbudzanie we wzmacniaczu. (to mogą być obluzowane głośniki albo kondensatory we wzmacniaczu albo dostawca sygnały kombinuje coś z pasmem i są do tego dwa miejsca regulacji głośności TV i dekoder Netii 🙁 Do tego transmisje w TV na żywo ze smartfonów i kobiety w okresie płodności z rejestrami głosu tak wysokimi, że „sprzęt się grzeje”.
(obraz jest wreszcie super od dwóch-trzech lat, bo nadawcy mają i treść HD i sprzęt 😉
Chciałbym zastąpić dźwięk z TV na inne źródło (zamiast wymienić TV co trochę (he, he trochę) prądu ciągnie, chwilowy brak kasy i pomysłu i szkoda fajnej plazmy), ale tak by TV nie brał udziału w jego dekodowaniu.
Czy Denon i Yamacha to zapewni HDMI in/out bez zwrotnego ARC? (tzn. belka dekoduje dźwięk i wysyła jedynie obraz na TV)
Pass trough daje wszystko do TV bez zmian, a ARC zwraca wtedy sygnał do soundbaru zdekodowany cyfrowy?
Brakuje mi trochę tej tzw. „gałkologii” , wszyscy zakładają powszechną znajomość terminów, a później się dziwią. (a ja tłusty kot wypadłem z obiegu od czasu dokupienia przetwornika DC/AC do mojej wieży i NASa 😉
HDMI ARC, czyli Audio Return Channel, jest dodatkową linią przestrzennego audio w kablu HDMI, jednak tutaj sygnał audio może biec wstecz, z wewnętrznego dekodera TV do soundbara ze złączem HDMI ARC. Pozwala to uniknąć dodatkowego kabla audio podłączonego do TV (musi on mieć również złącze HDMI ARC).
A miał Pan może porównanie do TCL ts8111?. Też jest to konstrukcja 2.1 w jednej belce. Bo właśnie stoję przed dylematem, który wybrać.
Niestety, nie testowałem jeszcze tego soundbara. Ale ma Pan rację – to są bezpośredni konkurenci.
Czy ten soundbar współpracuje z LG 43 nano75.
Nie testowaliśmy tego soundbara z Twoim telewizorem, jednak będziesz się mógł z nim połączyć optycznym wyjściem cyfrowym lub przez port HDMI 2.
A na czym polega to „odpowiednie dotarcie” po którym bas się poprawia? Jeżeli to nie tajemnica…
Nowe głośniki, a konkretnie same cewki nie są idealnie dopasowane do membran i magnesów — nie jest to możliwe przy ich produkcji. Dlatego słuchawki i większe głośniki przez pierwsze kilka-kilkanaście godzin pracy układają się, a charakterystyka ich dźwięku często się poprawia.