Bateria Redmi Note 7 musi zostać doceniona
Wydajność Redmi Note 7 na jednym ładowaniu to jedna z jego zdecydowanych zalet. Według specyfikacji pojemność akumulatorów to aż 4000 mAh. Za taką cenę? Bomba!
W praktyce telefon wytrzymał mi:
- 1 dzień – przy intensywnym korzystaniu z aplikacji – mam tu na myśli m.in. standardowe korzystanie z telefonu celem dzwonienia i wysyłania wiadomości, korzystanie z komunikatorów typu Messenger i ich pracę w tle, szperanie w systemie, oglądanie filmów wideo, włączony GPS, Bluetooth oraz transmisję danych.
- 2 dni – kiedy moje działanie ograniczyło się do rozmów telefonicznych, wysyłania SMS-ów oraz sporadycznego korzystania z aplikacji.
To bardzo dobry wynik w tej półce cenowej. Żeby było ciekawiej, akumulator w Redmi Note 7 posiada funkcję Quick Charge. Mały minus przyznaję jednak za to, że aby z niej korzystać, trzeba we własnym zakresie dokupić odpowiedni zasilacz – ten dołączony w zestawie nie obsługuje opcji szybkiego ładowania.
Podzespoły i wydajność
Redmi Note 7 napędzany jest przez procesor Snapdragon 660 i zarządzany przez system Android 9.0 Pie z nakładką MIUI 10.2. Testowana przeze mnie wersja posiada również wsparcie 4 GB pamięci RAM. Ten znakomity duet sprawia, że telefon bardzo szybko reaguje na polecenia.
Aplikacje typu Facebook, Instagram czy Whatsapp uruchamiają się błyskawicznie. Mogłam przejrzeć posty znajomych, przejść do Instagrama, a później jeszcze wejść na pocztę, a to, co działo się w tle, w zdecydowanej większości nie miało wpływu na wydajność urządzenia.
Raz zdarzyło mi się spowolnienie. Smartfon zwolnił, gdy przełączałam się pomiędzy kartami – zaznaczam jednak, że miałam odpaloną przeglądarkę i 3 aplikacje działające jednocześnie w ukryciu, więc mu to wybaczam. Jeśli chodzi o połączenie LTE oraz Wi-Fi – również zero problemów.