Ranking zabawek zdalnie sterowanych. Jakie kupić, by i małe i duże dzieci miały czystą radochę?

Ranking zabawek zdalnie sterowanych nie brzmi nudno, prawda? I nudnym być nie może. W tym artykule przyjrzymy się najfajniejszym, najbardziej odjazdowym (dosłownie) i najkreatywniejszym zabawkom dla małych… i dużych dzieci. Gotowi? Zapnijcie pasy, startujemy!

Co wziąć pod uwagę, wybierając zabawki zdalnie sterowane?

Aby każde dziecko mogło w pełni cieszyć się zdalnie sterowaną zabawką, musi ona spełniać szereg kryteriów dopasowania do swojego przyszłego właściciela. Pod uwagę należy wziąć nie tylko samo dziecko, ale również specyfikację zabawki oraz środowisko, w którym dziecko będzie spędzało czas.
A sposoby i przykłady na zainteresowanie grą tych najmłodszych dzieci, znajdziesz w rankingu gier dla małych dzieci. Natomiast poradnik dotyczący prezentów dla dzieci i nastolatków, ułatwi Ci wybór jednego doskonałego prezentu spośród całej masy fajowych rzeczy.

Przeczytaj także:

Przedział wiekowy

To jedno z najważniejszych kryteriów dopasowania zabawki do dziecka. Z jednej strony zabawka nie może być zbyt skomplikowana, z drugiej zaś nie może być zawodem dla oczekującego wyzwań dziecka. Ponadto należy zwrócić uwagę na sposób, w jaki producent zaleca zabawę zdalnie sterowaną. Najmłodszy entuzjasta zdalnych wyścigów może nieopacznie (lub celowo) wjechać w jakąś twardą przeszkodę, co doprowadzi do zniszczenia zabawki. W takim wypadku można kupić zabawkę uderzeniowo-odporną. Czyli taką, która przetrwa niejedno mocne spotkanie z drzewem czy ścianą.

zdalna zabawka i chłopiec

Dla starszych dzieci zapanowanie nad zdalną zabawką będzie już prostsze, a w dodatku nie zrobią sobie krzywdy małymi elementami. Tutaj polecić można zabawki zdalne do samodzielnego składania, które dostarczą podwójnej frajdy – w składaniu oraz pilotowaniu.

Zobacz także:

Zainteresowania

Zainteresowania dziecka to również bardzo istotne kryterium w wyborze zabawki zdalnie sterowanej. Część dzieci zafascynowana może być ogromnymi ciężarówkami, ich możliwościami i wyglądem. Inna grupa dzieci należeć może do entuzjastów szybkich, wyścigowych samochodów, które pokonują trasy w najszybszy możliwy sposób i wyglądają drapieżnie. Z kolei kolejna grupa dzieci może nie mieć sprecyzowanych zainteresowań i dopiero poszukiwać swojego bakcyla.

Przed wyborem zabawki warto mieć pewność, że jej rodzaj odpowiada zainteresowaniom dziecka. Wtedy możemy być przekonani, że zabawka wraz z pilotem nie wyląduje na półce zaraz po włączeniu zestawu. Utrzymanie uwagi dziecka można sobie ułatwić, wystarczy odpowiednio trafić w jego zainteresowania.

Liczba uczestników zabawy

Samotny jeździec ma swoje uroki. Dziecko pochłonięte zabawą przenosi się do świata wyobraźni, w którym wszystko dzieje się zgodnie z jego scenariuszem. Ale może przyjść taki czas, w którym posiadacz zabawki zdalnie sterowanej będzie chciał się pobawić z kimś innym.

Jeżeli dziecko często zaprasza do zabawy inne dzieci, chętnie zmierza się ze swoimi rówieśnikami czy po prostu lubi bawić się w towarzystwie najbliższych, warto rozważyć opcję zakupu zestawu zabawek lub zabawki z możliwością poszerzenia jej funkcjonalności. Czasem w zestawie są dwa piloty i dwie zdalne zabawki, czasem sama zabawka łączy się z dedykowaną dla niej aplikacją, która pozwala na poszerzenie funkcjonalności zabawki i wykrocznie poza ramy samej zdalnej zabawy.

zabawka zdalnie sterowana

Środowisko zabawy

Z całą pewnością otoczenie, w którym dziecko będzie się bawiło ma znaczący wpływ na wybór zabawki. Czy jest to małe dziecko, które będzie goniło za zdalną zabawką po dużym pokoju, czy trochę większe dziecko, które może wyjść na zewnątrz? A może maluch ma do dyspozycji ogromną przestrzeń, po której zabawka może jeździć we wszystkie strony i pokonywać zbudowany tor przeszkód? A może zabawka nie musi jeździć? Może do dyspozycji jest przestrzeń powietrzna, do ruchu której włączy się posiadacz zdalnie sterowanego helikoptera?

Warto wiedzieć to przed zakupem, by każde dziecko (i to małe i to duże) mogło z zabawy wyciągnąć jak najwięcej.

Rodzaje zdalnych zabawek

Rodzajów zdalnych zabawek jest całkiem sporo. Tutaj liczy się wszystko, o czym powiedzieliśmy sobie do tej pory. Kiedy ustaliliśmy już oczekiwania, potrzeby i możliwości dziecka, należy dobrać odpowiednią zdalną zabawkę, która będzie cieszyła przez długi, długi czas. Aż się z niej nie wyrośnie… prawda?

Zdalne samochody wyścigowe

To najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny pojazd zdalnie sterowany. Które dziecko nie lubi szybkich, ryczących samochodów, które tylko czekają na to, aż da im się wycisk? Do tego wystarczy zbudować najprostszy tor wyścigowy na planie koła i gotowe. Proszę tylko nie mieć pretensji, że obiad stygnie.

Niektóre zdalne samochody są licencjonowanymi replikami i naprawdę wyglądają tak, jak ich pierwowzór. Dzięki temu dziecko będzie mogło poczuć się tak, jakby rzeczywiście prowadziło prawdziwy samochód wyścigowy. Bo takiej replice nic nie brakuje. Jest doskonałym odwzorowaniem prawdziwego samochodu wyścigowego.

zdalna zabawka terenowa

Zdalne samochody terenowe

Zdalnie sterowany samochód z napędem 4×4, ogromnymi kołami ubranymi w terenowe opony; i mocnymi sprężynami mogącymi znieść niejeden skok. Oto terenówka dla każdego wielbiciela offroadu. Z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi wielkich czterech kółek.

Jeżeli dziecko lubi bawić się na zewnątrz, na terenie zielonym lub nierównym, to zabawkowy samochód terenowy dostarczy mu niemałej ilości wrażeń. Pokonywanie kolejnych nierówności i nabieranie rozpędu przed skocznią to prawdziwa frajda, nie tylko dla najmłodszych.

Zdalne pojazdy latające

Kto powiedział, że latać może tylko dron, ten nie miał zdalnego helikoptera czy magicznego dysku. Te zdalne zabawki nie tylko unoszą się w górę, ale da się nimi sterować. Oto jest, dostęp do przestrzeni powietrznej.

Zabawka taka może być mała, przeznaczona do latania po pomieszczeniach lub naprawdę sporych rozmiarów, dzięki czemu ze spokojem można bawić się nią na zewnątrz, nawet gdy wieje wiatr.

dron i chłopak

LEGO® Technic zdalnie sterowane

Zestawy Lego® zdalnie sterowane to propozycja dla najbardziej wymagających fanów klocków, którzy oczekują od swoich budowli czegoś więcej. Najpierw ciesz się z budowania fantastycznej maszyny, a później steruj nią i baw się do woli. Tu zabawa się nigdy nie kończy.

lego - pojazd zdalnie sterowany

Ranking zabawek zdalnie sterowanych – podsumowując

Wybór zabawki zdalnie sterowanej nie musi być wcale trudny. W sklepie al.to spośród wielu dostępnych wybrać można tę najodpowiedniejszą. Wystarczy wziąć pod uwagę takie aspekty jak wiek dziecka, jego zainteresowania, miejsce, w którym będzie się bawiło; oraz po prostu kierować się wskazówkami z tego poradnika.

A jeżeli ktoś Wam znany żywi podobne wątpliwości w wyborze najlepszej zdalnej zabawki – wyślijcie tej osobie link do artykułu (wystarczy skopiować adres tej strony). To może uratować niejeden uśmiech 😉.

To produkt przeznaczony do kierowania za pośrednictwem pilota lub aplikacji. Dzięki temu można prowadzić np. model samochodu wyścigowego trzymając sterownik w rękach. Umożliwia to zabawę w pomieszczaniach oraz na dworze. 

Aby dokonać możliwie najlepszego wyboru, należy wziąć pod uwagę warunki, w których taka zabawka zdalnie sterowana będzie używana. Do najważniejszych aspektów należą:

  • czy zabawka używana będzie na zewnątrz czy w pomieszczeniu 
  • czy zabawka odpowiada zainteresowaniom dziecka 
  • czy dziecko nie zrobi sobie krzywdy małymi elementami zabawki

Zabawki zdalnie sterowane doskonale nadają się do zabawy przez chłopców oraz dziewczynki. Najważniejsze są zainteresowania dzieci.