Ranking: polecane torby na laptopa. Która jest najlepsza?

Laptop jako urządzenie mobilne z założenia stworzony jest do pracy w różnych miejscach. Pamiętaj jednak, że zanim zabierzesz go ze sobą w podróż, warto aby był odpowiednio zabezpieczony. Jednym ze sprawdzonych akcesoriów, które to umożliwią, jest dedykowana laptopom torba. Na jaki model warto postawić? Oto ranking polecanych toreb na laptopy na rok 2023.

Torba na laptopa – na co zwrócić uwagę?

Wygodne przewożenie sprzętu jest niemożliwe? Nic bardziej mylnego, szczególnie jeśli pod ręką masz profesjonalną torbę na laptopa. To, obok etui plecaków, jedno z najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie.

Obecnie producenci laptopów (i nie tylko) oferują szeroki wachlarz modeli, które bez trudu dopasujesz do swoich urządzeń mobilnych. Jak? Wystarczy, że przed zakupem transportera dla siebie zwrócisz uwagę na kilka kluczowych cech. Oto one:

  • rozmiar torby w kontekście wielkości sprzętu,
  • liczba komór i przegródek dostępnych w torbie,
  • materiał, z którego transporter jest wykonany,
  • ogólny wygląd.

Wielkość torby ma znacznie  

Aby torba należycie chroniła sprzęt i dobrze spełniała swoje zadanie, powinna być odpowiednio dopasowana do laptopa. Pozwoli to solidne zabezpieczenie go przed nieprzewidzianymi czynnikami zewnętrznymi i wyeliminuje mrożącą krew w żyłach wizję uszkodzenia.

Pamiętaj także, że poszczególne modele laptopów mają różne wymiary – od 10,2 aż po 18 cali. W związku z tym najlepiej jeśli rozmiar torby jest analogiczny do rozmiaru urządzenia.

Jeżeli z kolei torba ma służyć wymiennie dla kilku sprzętów mobilnych, postaw na rozmiar największego z nich, a następnie upewnij się, że wybrana przez Ciebie torba posiada taśmy i rzepy mocujące, które uniemożliwią przesuwanie się sprzętu w jej wnętrzu.

Budowa, design i wykonanie 

Materiał i budowa torby mają znaczenie nie tylko pod kątem jej prezencji. Są ważne także w kontekście zabezpieczenia sprzętu. Jeśli torba wykonana jest z dobrych jakościowo materiałów, otrzymujesz pewność, że jest wytrzymała, posłuży przez długi czas i przede wszystkim odpowiednio ochroni sprzęt w trakcie podróży, np. uniemożliwiając jego nieopatrzne przemieszczenie się.  

Możesz postawić na torby wykonane z tkanin sztucznych albo skóry. Wśród modeli dostępnych na rynku znajdziesz między innymi:

  • torby z przyjaznego środowisku poliestru,
  • torby z nylonu, który zabezpieczy sprzęt przed wodą,
  • torby poliuretanowe,
  • torby z neoprenu,
  • torby ze skóry naturalnej.

Ponadto torba na laptopa może oferować nie jedną, a kilka rodzajów przegród, które wykorzystasz nie tylko na sprzęt. Możesz w nich swobodnie przenosić również np. dokumenty, czy akcesoria.

Kupując wymarzony model torby, pamiętaj, że będzie ona stanowiła część Twojego outfitu, więc weź pod uwagę również jej wygląd. Inaczej przecież prezentujesz się na biznesowym spotkaniu, a inaczej na co dzień, prawda? 

Możesz zdecydować się też na torbę uniwersalną, która pasować będzie dosłownie do każdej stylizacji. Do wyboru masz różne wzory, kolory oraz sposoby wykonania akcesorium. Ich wygląd podzielono również ze względu na płeć – wybrane modele do złudzenia potrafią przypominać damską torebkę. 

Torba na laptopa: najczęściej zadawane pytania

Kupując model torby dla siebie, ustal czy jest ona kompatybilna z urządzeniem, które chcesz do niej włożyć. Jeśli zależy ci na transporcie akcesoriów i dokumentów, zadbaj też o dedykowane ku temu przegrody. Weź także pod uwagę swój lifestyle - tak, aby dopasować torbę do siebie pod kątem wytrzymałości i looku. 

Torby na laptopa różnią sie od siebie designem, wymiarami, a także sposobem wykonania, który ma wpływ na faktyczną ochronę sprzętu. W zależności od producenta mogą też oferować dodatkowe zastosowania, np. przegrodę na klucze czy dokumenty.  

Gabaryty toreb na laptopa dostępnych na rynku są zwykle tożsame z wielkością najpopularniejszych urządzeń. I właśnie to powinno być kluczem w wybieraniu modelu dla siebie. Jeśli jednak wiesz, że możesz transportować w torbie laptopy o różnych wymiarach, wybierz model pasujący do największego z nich i upewnij sie, że posiada odpowiednie zabezpieczenia (np. taśmy), które z powodzeniem pozwolą na transport mniejszych urządzeń.

Ranking: najlepsze torby na laptopa 2023

TOP propozycje