VSCO girl – kim jest? Technologiczna checklista

Słyszeliście już o vsco girls? A może macie poczucie, że nie nadążacie za zmieniającymi się trendami i nazewnictwem opisującym młode pokolenie użytkowniczek social mediów? Jeśli jesteście w tej drugiej grupie przychodzę Wam z pomocą. Z tego artykułu dowiecie się co, a raczej kto kryje się pod tą tajemniczą nazwą oraz jaki sprzęt należy nabyć, aby móc pełnoprawnie opatrzyć swoje zdjęcie hashtagiem #vscogirls.

Kim są vsco girls?

Vsco girls szturmem podbijają internet i media społecznościowe. Już 1.5 miliona zdjęć na Instagramie zostało zaopatrzonych w hashtag #vscogirl, a na zyskującej na popularności platformie TikTok wyświetlono go aż 1,6 miliarda razy!  Kim są vsco girl? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Ich nazwa pochodzi od vsco – aplikacji do edycji i udostępniania zdjęć z około 20 milionami aktywnych użytkowników tygodniowo. Mówi się o nich jako o następczyniach popularnych niegdyś Tumblr girl. W założeniu mają być jednak dużo bardziej naturalne, spontaniczne i przekazywać na swoich zdjęciach proekologiczne treści.

Nawet jeśli nie wiecie kim są vsco girls (czyt. wisko gerls – nie ma za co), istnieje duże prawdopodobieństwo, że natknęliście się już na nie w internecie. Ich długie, pozornie niestarannie spięte włosy, mają sprawiać wrażenie, jakby były naturalnie zmierzwione morską bryzą. Nie ma w pobliżu morza? Nieważne, liczy się efekt!

VSCO Girls- kim są?

Lśniąca, świeżo wyglądająca cera to efekt starannie wykonanego makijażu i mgiełek do twarzy – wydaje się, że bez nich życie vsco girl nie byłoby pełne. Zdjęcia? Utrzymane w przyjemnej dla oka jasnej i pastelowej kolorystyce, oczywiście obowiązkowo obrobione w aplikacji vsco. Dziewczyny mają na nich wyglądać spontanicznie i naturalnie, w rzeczywistości zapewne jest to okupione wielogodzinną pracą i niespotykaną cierpliwością ich chłopaków.

Co trzeba im oddać – oprócz promowania swojej osoby i dbania o estetykę zdjęć – promują też ekologiczny styl życia. Popijają więc z zamiłowaniem zielone soki przy użyciu metalowych słomek, nie ruszają się bez wielorazowych butelek na wodę, ale także chętnie biorą udział w kampaniach społecznych na rzecz ochrony środowiska.

Technologiczny must have

Trzeba przyznać, że stawianie na, przynajmniej pozorny, luz i naturalność oraz wola walki w imię dobra planety, plasuje je nieco wyżej od ich poprzedniczek – Tumblr girl. Mimo to, o tym, czy można zaliczać się do tego elitarnego grona, nie decyduje fakt jakim się jest, ale co się posiada. W tym celu na swoich profilach vsco girl chętnie publikują checklisty, czyli listy rzeczy, które trzeba mieć, aby w ogóle móc tytułować się w ten sposób.

Na potrzeby tego artykułu stworzyłam taką technologiczną checklistę ze sprzętem, którego nie powstydziłaby się żadna vsco girls. Jak w skrócie opisać czym się kierują przy ich wyborze? Ma być na bogato i najlepiej w kolorze!

Vsco girls kochają ajfona 11

Vsco girls kochają wszystko co produkuje Apple. Sprzęt tej marki pojawia się zatem w tym zestawieniu wielokrotnie. Jednak spośród nich wszystkich to iPhone jest zdecydowanym królem, jeśli chodzi o sprzęt jakim posługuje się typowa vsco girl. Najlepiej oczywiście, aby był to najnowszy model. Szeroka gama pastelowych kolorów plus wymarzone logo z nadgryzionym jabłkiem i już jesteście w vsco girlowym niebie.

Kolory iPhone 11 jakie vsco girls najczęściej wybierają to: fioletowy, żółty, zielony, czerwony

Jakie laptopy wybierają vsco girls?

Oczywiście najlepiej byłoby, żeby był to MacBook, jeśli jednak musi być to sprzęt innej marki, brak charakterystycznego loga zrekompensować może tylko … kolor oczywiście.

MacBook czy różowy ASUS – dylematy vsco girls

Aparaty Instax – obowiązkowy punkt na checkliście vsco girl

To oprócz Iphone’a chyba najczęściej pojawiający się gadżet na profilach #vscogirl. Jest dostępny w wielu pastelowych kolorach? Jest. Można dzięki niemu udokumentować każdą chwilę? Można. Jeśli dodamy do tego możliwość zaklejania ścian w pokoju podrukowanymi fotkami, wiemy już dlaczego jest to tak lubiane przez nie akcesorium.

Zabaczcie niebieski, zielony i różowy aparat Instax

Jak słuchawki to tylko AirPods!

To kolejny gadżet Apple, który jest stałym elementem na checkliście vsco girls. Dzięki nim mogą słuchać najnowszych przebojów Billie Eilish ze stworzonej przez siebie playlisty na Spotify  (o tym też każda szanująca się dziewczyna vsco powinna pamiętać).

Powerbank vsco girl? W kolorze oczywiście!

Modnych gadżetów nigdy dość. Wiele godzin spędzonych na smartfonie przy obrabianiu i wstawianiu zdjęć, przeglądaniu ulubionych profili na Instagramie i TikTok-u, czy słuchaniu muzyki sprawia, że Powerbank jest bardziej niż niezbędny.

Żółty, niebieski, złoty, różowy – takie kolory powerbanków wybierają vsco girls

Geex girls – kobiece spojrzenie na technologię

Tym luźnym akcentem chciałam się z Wami przywitać i zapowiedzieć, że razem z resztą dziewczyn z Geex (na potrzeby tego artykułu – a może nie tylko 😉 – nazwane Geex girls), będziemy co jakiś czas wrzucać artykuły skierowane do kobiet – tych, które już lubią i z zapałem śledzą technologiczne nowinki oraz do tych, którym nie było z nimi do tej pory po drodze. Udowodnimy, że przy wyborze sprzętu,  kobiety wbrew stereotypom nie kierują się jedynie kolorem – choć walory estetyczne nie są dla nas bez znaczenia.