The Old Guard Game Night, czyli gamerki w natarciu

Numer 2 na Netfliksie to obecnie „The Old Guard” – czyli wypełniona akcją adaptacja komiksu z Charlize Theron w roli głównej. Dla promocji filmu z silną bohaterką organizowany jest event pod nazwą Game Night, w którym wezmą udział popularne streamerki gamingowe. W tym między innymi Kasix, która dopiero co dołączyła do drużyny x-kom AGO.

The Old Guard, czyli naprawdę stara gwardia

Film Giny Prince-Bythewood to adaptacja komiksu Grega Rucki, który zresztą przygotował scenariusz netfliksowej wersji. Bohaterami są wojownicy, którzy dzięki zdolnościom regeneracyjnym, żyją i walczą na tym świecie już całe setki lat. Są wśród nich zarówno pamiętający czasy krucjat, jak i wojny napoleońskie. Wystawieni przez byłego agenta CIA, szukają teraz zemsty.

Choć obraz zadebiutował na platformie VOD stosunkowo niedawno, bo 10 lipca, już zdobył pozytywne recenzje. Jednym z dobrze ocenianych aspektów jest rola Andromachy „Andy” ze Scytii, w którą wciela się Charlize Theron. I to właśnie ta silna postać kobieca niejako zainspirowała imprezę, w której wezmą udział podobne jej wojowniczki – z tym tylko, że zamiast broni palnej będą trzymać w rękach pady.

the old guard game night
Źródło: Netflix

Game Night – gramy razem, wygrywamy wszyscy

W rozgrywanym na Twitchu evencie wezmą udział dwie drużyny, które zmierzą się w takich tytułach, jak Fortinite, CS:GO oraz Valorant. Pierwszą tworzą Dżejdżejka, Nieuczesana, AL3XANDRAS i Gimper. W skład drugiej wchodzą natomiast Veneea, Brunecia, TaZ i Kasix, która zechciała się podzielić z nami swoimi odczuciami, co do eventu:

Inicjatywa jest super, bo gamerki są mniejszością w świecie gier i bardzo mało akcji jest skierowane do nas. Dodatkowo zawsze jesteśmy wrzucane do jednego worka – stereotypu, że każda z nas to tylko ładna buzia i słodki głosik, a jedyne do czego się nadajemy to support. Takie eventy rzucają na nas trochę inne światło i bardzo mi się to podoba.

Dodatkowo do drużyn mogli dołączyć fani – wystarczyło, że do wczoraj udzielili na kontach FB uczestników Game Night odpowiedzi na pytanie: Która postać z filmu The Old Guard powinna znaleźć się w Twojej drużynie i dlaczego?

Event startuje już niebawem – o godzinie 18.

Źródło: FB, Netflix