Serialowa kontynuacja „Willowa” w drodze na Disney Plus

Lata 80. przyniosły wiele zapadających w pamięć baśniowych filmów fantasy. Była „Legenda”, był „Labirynt”, był „Excalibur”, był „Ciemny kryształ”, był „Willow”… Dla miłośników tego ostatniego szykuje się gratka. Disney Plus i Lucasfilm przygotowują bowiem serialowy sequel przygód sympatycznego i dzielnego karła. Czy starwarsowemu „Mandalorianinowi” urośnie konkurencja?

Film Rona Howarda z 1988 roku był nie tylko sporym sukcesem finansowym czy pokazem możliwości efektów specjalnych, które dostarczyło studio Industial Light & Magic producenta filmu – George’a Lucasa (o ILM pisaliśmy niedawno w kontekście technik wirtualnej produkcji). Zyskał także liczne grono fanów, którzy czekali na możliwy ciąg dalszy. Sam odtwórca głównej roli, Warwick Davis, znany także m.in. z ról w Gwiezdnych wojnach, Harry’m Potterze, Doctorze Who czy serii Leprechaun, również wyrażał chęć ponownego wcielenia się w rolnika i aspirującego czarodzieja o niewielkim wzroście, ale olbrzymim sercu.

Wygląda na to, że marzenia wkrótce staną się rzeczywistością. Willow powróci jako serial Disney Plus. Howard będzie pełnił rolę producenta wykonawczego – zapowiada, że nie będzie to nostalgiczny powrót do przeszłości, a kreatywny ruch naprzód. Pilot ma wyjść spod ręki Jona M. Chu, co niektórych może nie napawać zbytnim optymizmem – reżyser ma za sobą niezbyt udany ciąg dalszy G.I. Joe (Odwet) oraz bardzo źle przyjętą adaptację Jem i Hologramów.

Twórcy trudno jednak odmówić entuzjazmu. Podkreślił, jak ważnym był dla niego oryginalny film i zapowiedział niespodzianki przygotowane przez showrunnerów. A są nimi Jonathan Kasdan oraz Wendy Mericle, czyli osoby związane z takimi projektami, jak Solo czy Arrow. Całość wyprodukuje Lucasfilm – będzie to ich pierwszy od pięciu lat tytuł bez jakiegokolwiek związku ze Star Wars. Kierująca studiem Kathleen Kennedy dołączy do grona producentów wykonawczych. W rolę Willowa raz jeszcze wcieli się Davis. Kto jeszcze zasili obsadę – tego jeszcze nie wiemy.

willow disney plus
Źrodło: Lucasfilm via The Variety

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Co z Disney Plus w Polsce?

Produkcja serialu ma ruszyć w przyszłym roku, a już teraz posiadacze Disney Plus mogą oglądać klasyczny film z lat 80. Niestety nie dotyczy to wciąż widzów w Polsce. Co więcej – brak konkretnej daty wystartowania usługi w naszym kraju. Pozostaje nam czekać na wieści, a – jak pokazuje przykład kontynuacji Willow – marzenia się spełniają.

disney plus
Źródło: Disney Plus

Źródła: The Variety, MTV News, Twitter, The Verge