Najlepsze aplikacje w App Store w 2020 roku. To one ułatwiały nam siedzenie w domu

Apple podzieliło się listą najlepszych aplikacji z App Store w 2020 roku. Znalazło się w nich 15 aplikacji i gier, które sprawiały, że życie w tym wymagającym roku było dla ludzi łatwiejsze, zdrowsze, a nawet bardziej uspołecznione. Poznajcie listę najlepszych aplikacji na urządzenia od Apple.

Jak Apple wybrało najlepsze aplikacje 2020 roku?

Ranking giganta z Cupertino jest czysto subiektywny i nie opiera się na popularności aplikacji. Oczywiście nie są one niszowe i każda z nich zyskała spory rozgłos na przestrzeni trwającego roku, jednak nie to było najważniejszym kryterium. Lista najlepszych aplikacji 2020 roku w App Store została wyodrębniona za szczególną użyteczność dla społeczeństwa, kreatywność i innowacyjność, ale także wpływ kulturowy, jaki wywarły.

Apple podzieliło swoją listę na 3 kategorie: najlepsze aplikacje, najlepsze gry oraz trendy 2020 roku. W 2 pierwszych kategoriach obowiązuje rozróżnienie na różne urządzenia marki Apple. 

Najlepsze aplikacje w App Store

Wakeout! wyciska siódme poty z wszystkich tych, którzy muszą jedynie wstać z łóżka i podejść do biurka, żeby zacząć pracę lub lekcję – najlepsza aplikacja na iPhone.

Wakeout na iPhone
Źródło: Apple

ZOOM to aplikacja, która pozwala na grupowy wideo-czat i stała się szczególnie popularna wśród uczniów i studentów. Oprócz honorowego wyróżnienia przez Apple ZOOM stał się najczęściej pobieraną darmową aplikacją w App Store w 2020 roku – najlepsza aplikacja na iPada.

Fantastical to alternatywa dla systemowego kalendarza macOS, która radzi sobie z zarządzaniem spotkaniami, zadaniami i synchronizacją wszystkich wydarzeń między różnymi platformami – najlepsza aplikacja na Maca.

Disney+ to serwis streamingowy z filmami i serialami, który zdobywa coraz większą popularność – najlepsza aplikacja na Apple TV.

Endel pomaga zrelaksować się i usnąć. To taka zdrowsza alternatywa dla przeglądania social mediów czy YouTube aż do uśnięcia – najlepsza aplikacja na Apple Watch.

Endel na urządzeniach Apple iOS
Źródło: Apple

Najlepsze gry w App Store

Genshin Impact to gra w stylu RPG, która pozwala przemierzać bajkowy świat w poszukiwaniu przygód. Dla wielu to szansa na poczucie wolności podczas dłużącej się kwarantanny – najlepsza gra na iPhone.

Legends of Runeterra jest karcianką osadzoną w świecie gry League of Legends. Tworzenie jak najsilniejszej talii i rywalizacja z przeciwnikami może zapewnić rozrywkę na długie godziny – najlepsza gra na iPada.

Legends of Runeterra na iPadzie
Źródło: Apple

Disco Elysium to detektywistyczna gra RPG z postaciami z krwi i kości oraz świetnymi dialogami – najlepsza gra na Maca.

Dandara Trials of Fear, czyli platformówka 2D, w której zmagamy się nie tylko z przeciwnikami, ale i prawami fizyki – najlepsza gra na Apple TV.

Sneaky Sasquatch co tu dużo pisać, ta gra po prostu pozwala wcielić się w rolę tytułowego Saskuacza. Brzmi banalnie, a jednak według Apple jest to najlepsza gra dostępna w usłudze Apple Arcade.

Trendy w aplikacjach wyróżnione przez Apple

Shine za uruchomienie sekcji dedykowanej zdrowiu psychicznemu ludzi czarnoskórych.

Explain Everything zaoferowało nowe narzędzie do współpracy między nauczycielami a uczniami, którzy musieli nauczyć się na nowo funkcjonować w wirtualnej rzeczywistości.

Caribu dodało gry i tysiące nowych książek do swojej platformy, z których można korzystać w czasie rzeczywistym podczas wideorozmowy. Świetny sposób na spędzenie czasu z bliskimi, z którymi nie możemy się spotkać.

Caribu na iPhone
Źródło: Apple

Pokemon GO to aplikacja, która zdobyła swoją popularność przez to, że trzeba było wyjść z domu, żeby zdobyć je wszystkie. Niantic dostosował jednak swoją grę do panujących na świecie obostrzeń i dostosował ją do grania z domu, co paradoksalnie jeszcze bardziej zwiększyło popularność Pokemon GO.

ShareTheMeal opracowana przez Światowy Program Żywnościowy ONZ w wymierny sposób zmieniła życia potrzebujących. Dzięki niej udostępniono już ponad 87 milionów posiłków dla tych, którzy cierpieli z głodu.

Znaczenie aplikacji w świecie

Aplikacje, których używamy na co dzień, są tak naprawdę odzwierciedleniem kultury i potrzeb ludzi w realnym świecie. Dzięki nim możemy łatwiej radzić sobie z trudnościami, o czym doskonale wiedzieli programiści, gdy 2020 rok postawił przed nami nowe wyzwania. A jakie aplikacje Wam pomogły przetrwać izolację?

Źródło: Apple