Kupujemy świąteczny prezent dla grafika. Co wybrać?

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a Wy wciąż nie wybraliście prezentów pod choinkę dla najbliższych? Nic nie szkodzi, Wasza miłość, lojalność i wsparcie to wystarczający prezent. Oczywiście żartuję. Mimo wszystko wolałbym dostać nowiutkiego iPada Pro, niż żeby ktoś mnie klepał po ramieniu i mówił, że będzie dobrze. Wróćmy jednak do prezentów, wszak w tym wpisie podejmujemy się wskazania dziesięciu produktowych inspiracji, które sprawią radość – uwaga, uwaga – grafikowi.

Jaki prezent dla grafika?

Żeby nie było, powiedzmy sobie to już na początku: grafik też człowiek, potrzeby ma ludzkie, a jego upodobania prezentowe niekoniecznie muszą zbiegać się z profesją, którą wykonuje na co dzień. Może być tak, że Wasz bliski grafik lub graficzka chcieliby dostać na Święta coś wybitnie nieskomplikowanego, prozaicznego, na przykład voucher na warsztaty baletu albo tysiąc złotych w kopercie.

Niestety (lub stety) w poniższym zestawieniu przygotowaliśmy właśnie takie propozycje, które mniej lub bardziej ocierają się o profesję grafika, czy to profesjonalnego, czy po prostu hobbysty, lubiącego od czasu do czasu przygotować świecącego GIF-a z różami, pięknymi kobietami i napisem „miłego dnia i smacznej kawusi”.

Surface Laptop Studio, czyli Święta na bogato

Zaczynamy z grubej rury, a więc od prezentu, którego ja na pewno pod choinkę nie dostanę i bynajmniej nie dlatego, że nie jestem grafikiem.

Surface Laptop Studio od Microsoftu to prawdziwy kombajn. I chociaż na polu się nie przyda, tak już w pracy grafika – jak najbardziej. Kapitalny jest to sprzęt i zdecydowanie wart swojej ceny. Szczególnie jeśli zależy Wam na sprzęcie do projektowania, który nie ma w logotypie nadgryzionego jabłka.

Chodź, pomaluj mój świat… tabletem Huion Kamvas 13

Oto fantastyczny tablet od firmy, której nazwy nie wypada wypowiadać na głos przed godziną 22:00. Prostota obsługi, wierne odwzorowanie kolorów, wygoda użytkowania (świetne piórko!), a wszystko to w cenie, która nie jest zaporowa.

Huion Kamvas 13 to świetny tablet szczególnie dla tych, którzy grafiką bawią się amatorsko lub dopiero pretendują do tego, by przekuć swoje hobby w pracę zarobkową. Chociaż wydaje mi się, że i „poważni” profesjonaliści znajdą dla niego zastosowanie.

Rękawiczka XP-Pen AC01 do tabletu graficznego

Wiedzieliście, że istnieje coś takiego, jak rękawiczka do tabletu graficznego? Nie? To teraz już wiecie. Generalnie idea jest taka, że zakładamy sobie na dłoń rękawicę, która osłania materiałem nie wszystkie palce, ale dwa: serdeczny i mały. W ten sposób obszar dłoni, którego nie używamy podczas pracy, nie powoduje przypadkowych naciśnięć na powierzchni roboczej tabletu.

Pakiet: Adobe Photoshop Elements 2022 & Premiere Elements 2022

Nie jest to co prawda to samo, co profesjonalne wersje Photoshopa i Premiere’a, natomiast wciąż są to niezwykle użyteczne i funkcjonalne aplikacje, które ponadto charakteryzują się większą prostotą obsługi i nieporównywalnie niższą ceną.


Apple iPad Pro 11″ – nawet ja chciałbym go mieć

Absolutny must have dla wielu twórców wizualno-wirtualnego dobra. Mógłbym napisać tutaj, z czego to wynika, na szczęście nie muszę, bo zrobił to już Jakub w osobnym tekście. Pójdę więc na łatwiznę i po prostu zostawię Wam odnośnik do jego artykułu:

Jeśli nie iPad, to może etui do iPada?

Szkoda by było, gdyby ten piękny i drogi iPad upadł i potrzaskał sobie ekran, nieprawdaż? Na szczęście z odpowiednim etui ryzyko uszkodzenia tabletu jest znacznie mniejsze. A poza tym spójrzcie, jak to pięknie wygląda. I tak wiosennie. W sam raz na szarą i chłodną polską zimę…


Coś na artystyczne odstresowanie? LEGO Art!

Nie każdy prezent musi być użyteczny i pożyteczny. Czasem po prostu trzeba się rozerwać. Graficy nie są tu wyjątkiem. Co zatem proponujemy w tym temacie? LEGO Art, czyli obrazy, które malujemy nie farbami, ale klockami. Niektóre zestawy mają nawet 11 tysięcy elementów! No i jak to wygląda, sami zobaczcie:


Logitech Craft – klawiatura, którą doceni grafik

Logitech Craft to naprawdę zmyślna klawiatura. Jest ergonomiczna, bezprzewodowa, no i posiada jeden szczególny detal, który wyróżnia ją na tle konkurencji – tenteges do kręcenia na lewo i prawo. A tak na poważnie, mowa o pokrętle, które dostosowuje się do wielu aplikacji, umożliwiając precyzyjne wykonywanie poszczególnych zadań.

Brzmi zawile? Nie przejmujcie się, nie musicie wiedzieć, o co chodzi. Ważne, że obdarowywany grafik będzie zadowolony.


Canon SELPHY CP1300 – wydruk zdjęć od ręki

Ten domowy fotolab radzi sobie ze zdjęciami nadzwyczaj dobrze, a jednocześnie zajmuje tak niewiele miejsca, że nie zagracicie nim obdarowywanego jak standardową drukarką lub urządzeniem wielofunkcyjnym.

Co mi się w tej drukarce jeszcze podoba? Mnogość funkcji. Możemy na przykład z poziomu urządzenia dodać do drukarki kod QR. Jeszcze nie wiem, w jakim celu mógłbym to robić, ale już teraz jestem zachwycony tą funkcjonalnością.


A może gamingowe biurko?

Wiem, co sobie myślicie, ale zanim zaczniecie rzucać we mnie kamieniami, pozwólcie mi wytłumaczyć. Huzaro Hero 5.0 White jest pozycjonowane jako biurko gamingowe, natomiast nie ma światełek RGB i nie wygląda tak, że człowiek ma wrażenie bycia na dyskotece.

Huzaro Hero 5.0 White to przede wszystkim ergonomiczny mebel, który w łatwy sposób pozwala użytkownikowi zorganizować sobie przestrzeń do pracy.