Jak zmienić hasło Apple ID na iPhonie, iPadzie i Macu?

Skutki zapominalstwa mogą być czasem bardzo frustrujące. Np. w sytuacji, gdy z pamięci ucieknie nam jakieś hasło. Jeśli dziura w pamięci pochłonie hasło do Apple ID, możemy stracić dostęp do wielu usług. Dlatego użytkownicy iOS powinni wiedzieć, jak w takiej sytuacji lub po prostu dla bezpieczeństwa, zmienić hasło Apple ID.

Jak zmienić hasło Apple ID?

Urządzenia Apple słyną z przejrzystej infrastruktury i wygody użytkowania. Apple mocno naciska także na bezproblemową obsługę i możliwie jak najbardziej komfortowe korzystanie z kilku sprzętów tej marki jednocześnie. 

Ten komfort działania na wielu urządzeniach opiera się na jednym koncie Apple, które umożliwia logowanie się do wszystkich urządzeń: iPhone’a, iPada, Maca itp. Apple ID zapewnia dostęp do wielu aplikacji i funkcji w ekosystemie Apple, czy to Apple Music, iCloud, App Store czy iMessage, a to tylko wierzchołek góry lodowej. 

Aby chronić swoją prywatność i poufne dane, konieczna jest zmiana hasła, która może pomóc zapobiec naruszeniu bezpieczeństwa. Wybierając nowe hasło, warto pomyśleć o takim, które ma co najmniej osiem znaków i zawiera co najmniej jedną cyfrę, jedną wielką literę i jedną małą literę. Pamiętaj również o tym, że nie możesz ponownie użyć hasła z zeszłego roku.

Oczywiście dla większego bezpieczeństwa, zaleca się posiadanie silnego hasła do Apple ID, ale w obliczu ewoluujących cyberzagrożeń nawet to może okazać się niewystarczające. Dlatego rekomenduje się, by od czasu do czasu zmieniać hasło Apple ID, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

Oto kroki, które musisz wykonać, aby zmienić hasło Apple ID. Pamiętaj, że będą one działać tylko wtedy, gdy znasz swoje aktualne hasło. Jeśli całkowicie go zapomniałeś, musisz przejść przez proces resetowania hasła Apple, który możesz zainicjować na dowolnym urządzeniu Apple.

MacBook oraz iMac na biurku

Zmiana hasła Apple ID na urządzeniach z systemem iOS

 1. Na iPadzie, iPhonie lub Apple Watch przejdź do Ustawień, stuknij w swoje imię u góry i wybierz Hasło i bezpieczeństwo.
 2. Wybierz Zmień hasło.
 3. Zostaniesz poproszony o podanie hasła urządzenia, a następnie wpisanie nowego hasła i potwierdzenie go.
 4. Kliknij Zmień.
 5. Wróć na główny ekran Ustawień, zaloguj się przy użyciu nowego hasła, aby uzyskać dostęp do funkcji i usług Apple.

Zmiana hasła na Macu

 1. Kliknij menu Apple w lewym górnym rogu, wybierz Preferencje systemowe, a następnie kliknij kafelek Apple ID .
 2. Kliknij Hasło i bezpieczeństwo.
 3. Kliknij Zmień hasło.
 4. Wprowadź hasło, którego używasz do odblokowywania komputera Mac.
 5. Wprowadź nowe hasło i zweryfikuj je.
 6. Kliknij Zmień.


Zmiana hasła do Apple ID w Internecie

 1. Przejdź do appleid.apple.com.
 2. Kliknij Zaloguj się na górnym pasku menu i zaloguj się na swoje konto Apple ID.
 3. Wybierz Logowanie i zabezpieczenia w menu bocznym.
 4. Wybierz Hasło.
 5. Wprowadź swoje obecne hasło, a następnie wprowadź nowe hasło i potwierdź je.
 6. Możesz także wylogować się ze wszystkich urządzeń Apple i witryn internetowych, zaznaczając pole wyboru.
 7. Kliknij Zmień hasło.