Disney Plus – trailer ostatniego sezonu „Clone Wars” i sprawa polska

Fani „Star Wars” korzystający z usługi Disney Plus dostają kolejny prezent. Tym razem to siódmy, finałowy sezon docenianej serii animowanej Clone Wars. Do sieci wyciekł trailer, a sam serial na platformie pojawi się pod koniec lutego. Wszystko fajnie, tylko kiedy z VOD Disney’a będzie można skorzystać w Polsce?

Powrót klonów albo Klony kontratakują – ostatni sezon Clone Wars na Disney Plus

Clone Wars (Wojny klonów) to zdecydowanie jedna z życzliwiej przyjętych przez fanów produkcji w universum Gwiezdnych wojen. Umieszczona pomiędzy Atakiem klonów a Zemstą Sithów seria przedstawiała przygody Anakina Skywalkera i jego przyjaciół. Zarówno starych, jak i nowych – w tym padawanki przyszłego Lorda Vadera – Ashoki Tano. Serial zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, kilka nagród i nominacji, a od premiery w 2008 roku doczekał się sześciu sezonów (szósty pojawił się w 2014 roku na Netfliksie).

W 2018 roku podczas SDCC Lucasfilm poinformował, że serial powróci z 12 nowymi odcinkami, stanowiącymi siódmy sezon. Pierwszy trailer dostaliśmy w kwietniu zeszłego roku, natomiast wcześniej w tym tygodniu do sieci trafił kolejny. Na zwieńczenie serii trzeba poczekać do 21 lutego.

Kiedy (wreszcie) Disney+ będzie dostępny w Polsce?

To pytanie nurtuje wiele osób. Im więcej VOD ta ma do zaoferowania, tym większa ślinka cieknie niecierpliwym – nie tylko fanom Star Wars, czekającym chociażby na możliwość obejrzenia za pośrednictwem VOD Mandaloriana.

Z doniesień, które pojawiły się w tym tygodniu wynika, że 24 marca Disney Plus trafi do takich europejskich państw, jak Austria, Francja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Włochy. Jest to o tydzień wcześniej w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi. Miesięczny abonament ma wynosić 6 funtów oraz 7 euro (czyli ok. 30 zł), roczny – 60 funtów i 70 euro (ok. 300 zł). Latem usługa ma trafić do Bergii, Portugalii, krajów nordyckich, a także na pozostałe zachodnie rynki. O Polsce jednak póki co niestety nic nie wiadomo.

W oczekiwaniu zapraszamy fanów produkcji Disney’a (oraz Star Wars) do odwiedzenia sklepu al.to, gdzie znajduje się szeroki wybór starwarsowych i disney’owskich gadżetów – od figurek po klocki LEGO®.

Źródła: CNET