Ekran w iPhonie 16 nie zmienił się
Teraz możemy przejść do ekranu – w przypadku obydwu modeli jest to 6,1-calowy panel OLED Super Redina XDR z odświeżaniem na poziomie 60 Hz i maksymalną jasnością 2000 nitów. W górnej części ekranu „wszyta” jest dynamiczna wyspa. Przede wszystkim zabrakło podniesienia odświeżania ekranu, na co czekało wielu użytkowników.
Teoretycznie Apple zastosowało w iPhonie 16 pewne ulepszenia wyświetlacza, które powinny wpływać np. na mniejsze zużycie energii, ale trudno wyrokować, jak bardzo wpłynie to na baterię. Zresztą ona sama nieznacznie zwiększyła pojemność.
Poza tym, iPhone’a 16, podobnie jak poprzednika, da się ładować poprzez złącze USB-C. A skoro jesteśmy już przy ładowaniu, trzeba dodać, że szybkość uzupełniania energii z wykorzystaniem ładowarki MagSafe wzrósł do 25 W.
Apple firma ma zarabiać a nie dawać klientom nowoczesny sprzęt. Mają jedną główną zasadę od lat, ,,,,,dać klientom jak najmniej za jak najwięcej,,, kasa musi się zgadzać. Słaba bateria, powolne ładowanie, odświerzanie jak ze starych czasów 60Hz wstyd to kupić.
Ram to w androidach do tysiąca to 8 czy 12 powyżej 1500 do 2000 to 16 i więcej pamięć to minimum 128 standartem staje się 256 i 512 . Nie dziwi że tracą rynek w Chinach z tak słabiutką specyfikacją techniczną .Androidy idą jak burza a ci staneli i myślą że sama nazwa uratuje im tyłki. Nie te czasy. Mają bardzo silną konkurencję i jak dalej będą bawić się w kosmetykę to padną.
No nie do końca , trzeba jednak wziąść pod uwagę jakość sprzętu i wsparcie techniczne w tym aktualizacje. Ja pozostanę przy Aple ,na razie