ZTE Watch Live. Smartwatch z baterią, która wytrzyma nawet do 21 dni?

Jedna z największych chińskich firm telekomunikacyjnych pokazała właśnie swój nowy smartwatch – ZTE Watch Live. Na pierwszy rzut oka prezentuje się całkiem nieźle, ale czy w dobie wszędobylskich urządzeń wearables jest jeszcze w stanie realnie skupić na sobie uwagę konsumentów? Biorąc pod uwagę, że zegarek otrzymał baterię, oferującą nawet do 21 dni pracy, certyfikat IP68 i wiele trybów sportowych, a przy tym wyceniono go na około 130 zł, to sądzę, że będzie ciekawą opcją.

ZTE Watch Live – wygląd, ekran, budowa

Premierowy zegarek ZTE otrzymał ekran w kształcie prostokąta. 1,3-calowy, dotykowy panel TFT wyświetla na nim obraz o rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Jeśli chodzi o wielkość korpusu Watch Live, to wynosi ona 40,6 x 34,6 x 10,8 mm. Z kolei jego waga to zaledwie  35,7 gramów. 

Warto też zaznaczyć, że lekka konstrukcja i wygodna konstrukcja smartwatcha jest pyłoszczelna i wodoodporna, o czym świadczy certyfikat IP68. Na ręce zegarek trzyma się z natomiast dzięki solidnej i estetycznie wykonanej opasce z żelu krzemionkowego.

ZTE Watch Live Smartwatch premiera
źródło:gizmochina.com

Tryby sportowe, funkcje telefoniczne i bateria

ZTE Watch Live dzięki zaimplementowanemu czujnikowi bez trudu zmonitoruje tętno 24/7 oraz zweryfikuje stan organizmu, a także wskaże w nim obszary wymagające poprawy.

Nowy smartwatch ZTE zbierze również dane odnośnie odbytych treningów. Wszystko za sprawą dedykowanych trybów sportowych, jest ich tu aż 12 rodzajów, w tym np. spacer, bieganie, skakanie, jazda na nartach, pływanie, jazda na rowerze i wiele innych. Niestety nie udało mi się znaleźć informacji, czy posiada GPS. Niemniej, nawet jeśli nie, to urządzenie daje możliwość błyskawicznego połączenia ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth 4.2 i zapewne za jego pośrednictwem będzie korzystało z glokalizacji.

Ponadto, również dzięki temu, ZTE Watch Live podobnie do rynkowych konkurentów może być na bieżąco używany do sprawdzania powiadomień z aplikacji, połączeń przychodzących czy np. wiadomości SMS lub e-mail.

Największą zaletą smartwatcha ZTE wydaje się jednak być bateria, która według zapewnień producenta ma wytrzymać od 14 do 21 dni na jednym ładowaniu, a w razie potrzeby jej energię uzupełnimy za pomocą dedykowanej, magnetycznej ładowarki. Biorąc pod uwagę przyzwoitą specyfikację i niską cenę, zdaje się, że może być to klucz do sukcesu Watch Live.

Cena i dostępność smartwatcha ZTE

No właśnie, nawiązując do ceny, to warto wspomnieć, że jest ona rzeczywiście atrakcyjna. Okazuje się bowiem, że premierowy zegarek ZTE został wyceniony na 35$, co w przeliczeniu daje około 130 zł.

Na jego rodzimym rynku rozpoczęła się właśnie przedsprzedaż, a do regularnej sprzedaży urządzenie ma trafić tam 3 grudnia 2020. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy ZTE Watch Live będzie dostępny w Polsce.

Póki co, zachęcam zatem do zapoznania się z ofertą smartwatchy w sklepie x-kom

Źródło: gizmochina.com