Xiaomi prezentuje klimatyzator ze sprężarką inwerterową DC

Atmosfera gęstnieje lub robi się zbyt gorąco? Do akcji wkracza Xiaomi, które wypuściło właśnie nowe modele klimatyzatora spod znaku Mijia. Cecha szczególna tego energowydajnego urządzenia to jednoczesne dbanie o temperaturę pomieszczenia, jak i jego inteligentne nawilżanie. A także korzystanie ze sprężarki inwerterowej DC i wsparcie dla jednoprzyciskowego trybu oszczędzenia energii.

Co potrafi nowy klimatyzator od Xiaomi?

Zasadniczo nowy inteligentny sprzęt ma uczynić zmiany temperatury i wilgotności powietrza bardziej komfortowymi. Warto jednak podkreślić, że druga z funkcji jest przeznaczona do użytku w ciepłych i wilgotnym otoczeniu. W tych bardziej suchych trzeba skorzystać z podłączonego nawilżacza Mijia.

Xiaomi zwraca również uwagę, że klimatyzator nowym narodowym standardom wydajności energetycznej pierwszej klasy. Porównany w tych samych warunkach z oryginalnym pierwszkolasowym naściennym klimatyzatorem pozwala 45,5 jenów (czyli ok. 26 zł) w skali roku.

Do tego klimatyzator posiada również sprężarkę inwerterową DC, która również przyczynia się do energooszczędności urządzenia. Prócz tego sprzęt korzysta również z samooczyszczenia. A to dzięki wodochłonnym elementom z folii aluminiowej, które automatycznie usuwają brud. Jest także antybakteryjny i antypleśniowy filtr, odświeżający i bezwonny.

xiaomi klimatyzator
Źrodło: Xiaomi via Gizmochina

IoT Xiaomi się powiększa

Klimatyzator dostępny jest w kilku wariantach – od jednego do trzech koni mechanicznych, Współpracuje z aplikacją Mijia, w której można zaprogramować blokadę filtra. Apka umożliwia także sparowanie i kontrolowanie urządzenia poprzez inteligentny głośnik, a także połączenie z innymi sprzętami należącymi do internetu rzeczy Xiaomi.

Źrodło: Xiaomi via Gizmochina

Zachęcamy też do sprawdzenia inteligentnego sterowania ogrzewaniem, które jest dostępne w x-kom.

Źrodło: Gizmochina