Relacja na żywo z konferencji GeForce RTX: Game On. Prezentacja RTX 3080, RTX 3070 i RTX 3060 w laptopach

Za moment rozpocznie się konferencja online z wydarzenia GeForce RTX: Game On, która odbywa się w ramach międzynarodowych targów CES 2021. Nasza relacja na żywo opisze wszystkie najciekawsze punkty prezentacji, które są warte uwagi. Sprawdź jakie nowości zaprezentuje NVIDIA na rok 2021.

Studio komentatorskie x-kom. Obejrzyj stream na YouTube lub Facebooku

Odliczanie trwa, do konferencji pozostały bowiem zaledwie minuty. Jeśli chcecie obejrzeć stream z wydarzenia, to zapraszam na kanał YouTube lub profil na Facebooku. Tam nasz niezawodny duet komentatorski w składzie Ziemniak oraz Blackwhite będą relacjonować całość w formie wideo.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie oglądać streama lub nie znacie języka angielskiego, to nic straconego. Do końca prezentacji pozostajemy do Waszej dyspozycji i będziemy opisywać wszystkie istotne punkty wystąpienia. Co zostanie zaprezentowane? Czy będą to, jak sugerują niektóre źródła, najnowsze modele kart graficznych serii 3000 lub laptopy z nową wersją architektury Ampere? Tego dowiemy się już za moment.

18:00 – rozpoczęcie. Przywitał nas Jeff Fisher

Po krótkim wstępie prezentującym sceny z gier, na ekranie pojawił się starszy wiceprezydent ds. komputerów stacjonarnych, Jeff Fisher. Rozpoczął swoje przemówienie od podsumowania ostatniego roku. Mowa tutaj m.in. o współpracach z platformami takimi jak Steam oraz współpraca z producentami przy produkcji gier takich jak Cyberpunk 2077 czy Death Stranding. Jeff poinformował, że on, jak i cała firma, zdają sobie sprawę, że najnowsze modele kart graficznych RTX serii są wciąż trudne do zdobycia. Podziękował także za cierpliwość.

Cyberpunk 2077 motel tło

18:10 – DLSS będzie wspierane w Call of Duty: Warzone i Outriders

W swoim przemówieniu Fisher poinformował o wsparciu usługi DLSS wśród wielu gier dostępnych już na rynku. Aktualnie takie wsparcie otrzymał Call of Duty: Warzone oraz The Outsiders. Natomiast gra-horror Five Nights at Freddy’s oprócz DLSS otrzyma także wsparcie ray tracingu. Teraz mroczne klimaty będą jeszcze bardziej przerażające, a wydajność podczas grania w wyższych rozdzielczościach wzrośnie.

DLSS w Call of Duty: Warzone oraz The Outsiders

18:14 – Technologia NVIDIA Reflex w Overwatch i Rainbow Six Siege

Jak już wspominamy o nowych technologiach, to prezentacja nie pominęła rozwiązania NVIDIA Reflex, które poraz pierwszy pojawiło się w układach graficznych RTX serii 3000. Jednak aby z niego skorzystać, należy posiadać także monitor z G-SYNC na pokładzie. Do grona wsparcia trafiają dwie kolejne gry turniejowe, jakimi są Overwatch i Rainbow Six Siege.

Technologia NVIDIA Reflex wsparcie w grach

18:20 – GeForce RTX 3060 już w lutym

GeForce RTX 3060 dla komputerów oficjalnie zaprezentowany. Jego wydajność ma być podwójnie taka jak w GTX 1060, a technologia ray tracingu ma przyspieszyć 10-krotnie.  Może także statystykami przewyższyć nawet RTX 2080 Super.  Z włączonym ray-tracingiem i DLSS, karta ma utrzymywać stabline 60 kl/s w grach takich jak Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion czy Fortnite. Ceny zaczynają się od 1550 złotych.

Wygląd karty graficznej GeForce RTX 3060 Ti

18:22 – Prezentacja kart graficznych RTX 3070 i 3080

Do wnętrz laptopów mają także trafić wszystkie modele RTX-ów. Przedstawione laptopy gamingowe z RTX 3060 na pokładzie mają być 30% szybsze niż PlayStation 5.  Produkty z RTX 3070 będą o 1,5 razy szybsze niż jego poprzednicy z zamontowanymi modelami RTX 2070 oraz mają obsłużyć 90 kl/s przy 1440p na najwyższych ustawieniach graficznych. Natomiast RTX 3080 bez problemu osiągnie ponad 100 kl/s w takiej samej konfiguracji.

Laptopy gamingowe marki ASUS z kartą graficzną RTX 3000


18:26 – 26 stycznia nowe laptopy mają trafić na rynek

Jeff poinformował, że w tym roku na rynek ma trafić aż 70 modeli laptopów różnych producentów, które będą miały fabrycznie zamontowaną kartę RTX serii 3000. Ponad połowa z nich będzie posiadała wyświetlacze z częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz lub wyższym. Pierwsze laptopy mają ukazać się już 26 stycznia, a ich cena ma rozpoczynać się od 999 dolarów (ok. 3710 złotych).

18:30 – Wygląda na to, że to już koniec

NVIDIA kończy swoją prezentację w ramach tegorocznych targów CES. Ostatnią nowinką jest obsługa ray tracingu do Microsoft Flight Simulator. Oznacza to, że immersja w grze będzie jeszcze bardziej realistyczna. Oczywiście nie obyło się prezentacji możliwości jednego z laptopów, jakim jest Razer Blade z GeForce RTX 3080 na pokładzie. Do urządzenia zostały podłączone 3 duże monitory oraz system kokpitu Logitech G Flight Simulation Gear. Trzeba przyznać, że laptop podołał wyzwaniu i poradził sobie fenomenalnie.

Laptopy gamingowe MSI z kartą graficzną serii 3000


Razer Blade RTX 3080 w Microsoft Flight Simulator

Tak, to koniec. Prezentacja dotyczyła głównie laptopów i prezentacji nowej generacji kart graficznych Ampere. Najwięcej pokażą nam najbliższe miesiące, a może nawet tygodnie, w momencie jak laptopy trafią do recenzentów. Z konferencji możemy wywnioskować, że seria GTX będzie powoli wycofywana, a jej linie produkcyjne zostaną przestawione na tworzenie RTX-ów – kart wspierających ray tracing, na który przede wszystkim stawia NVIDIA.

Zobacz laptopy z kartą graficzną GeForce RTX serii 3000