Premiera Redmi K50 Gaming Edition – Mercedesa wśród smartfonów. Dosłownie.

Konkurencja na rynku smartfonów gamingowych jest silna, zwłaszcza w postaci ROG Phone’ów od Asusa. Dlatego Xiaomi postanowiło wytoczyć potężne działa i zaprezentowało model Redmi K50 Gaming Edition. Smartfon ma powalać wydajnością i rozwiązaniami technologicznymi dla graczy, ale nie drenować przy tym kieszeni. Czy rzeczywiście jest czym się zachwycać?

Redmi K50 Gaming Edition – specyfikacja

Wydajność i bateria

Smartfon napędza topowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Jak na smartfon do grania przystało, na pokładzie jest także wydajny układ chłodzenia z podwójną komorą parową. Dla tych, którzy planują naprawdę przycisnąć Redmi K50 Gaming Edition, Xiaomi przygotowało specjalne etui z wentylatorem. Przyda się – najmocniejszy Snapdragon znany jest z przegrzewania.

Pamięć RAM to 8 lub 12 GB LPPDDR5, a w kwestii miejsca na dane do wyboru są dwie opcje pamięciowe – 128 lub 256 GB UFS 3.1. Czy takim parametrom podoła bateria? Ogniwo ma pojemność 4700 mAh – to niemało, ale okrągłe 5000 mAh z pewnością by nikomu nie zaszkodziło. Na szczęście Redmi K50 GE można ładować z zawrotną mocą aż 120W. A czy dobrze mu z oczu patrzy?

Redmi K50 Gaming Edition etui
Źródło: XiaomiPlanet.sk

Ekran, aparaty i łączność

Oj dobrze mu z oczu patrzy. Ekran Redmi K50 GE to OLED o przekątnej 6,67 cala w rozdzielczości Full HD+. Szkoda, że Xiaomi nie pokusiło się o rozdzielczość QHD, ale taka decyzja z pewnością wpłynęłaby na delikatnie niższą wydajność. Na szczęście ekran odświeżany jest w 120 Hz, wrażenie natomiast robi częstotliwość próbkowania panelu dotykowego.

Zawrotne 480 Hz to zdecydowanie gratka dla graczy korzystających z kontrolerów ekranowych. Ekran ponadto posiada system redukcji migotania, a także 10-bitową paletę kolorów oraz wsparcie dla standardu HDR10+. Wszystko oczywiście pod taflą szkła Gorilla Glass Victus.

Redmi K50 Gaming Edition aparaty
Źródło: XiaomiPlanet.sk

Zestaw aparatów Redmi K50 Gaming Edition to klasyka gatunku, ale raczej ze średniej półki. Obiektyw główny ma 64 MP z przysłoną f/1,65, szeroki kąt zaś to 8 MP z przysłoną f/2,2 i kątem widzenia 119°. Selfiaki zrobimy za pomocą 20-megapikselowej przedniej kamerki. No i jest sensor makro o „zawrotnych” 2 MP (f/2,4). Bardzo natomiast brakuje teleobiektywu. Z drugiej strony smartfony gamingowe nigdy nie były topowymi fotosmartfonami.

Topowo natomiast zapowiada się dźwięk. Redmi K50 Gaming Edition dostał aż 4 głośniki JBL Dolby Atmos. Dwa z nich są wysokotonowe, dwa nisko- i średniotonowe. A poza tym wszystko, czego można oczekiwać od współczesnego smartfona – moduł NFC, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 oraz łączność 5G.

Design Redmi K50 GE

Front smartfonu istnieje i wygląda jak każdy inny – cienkie ramki, centralne wycięcie na aparat do selfie i tyle. Ciekawie natomiast robi się z tyłu i na krawędziach bocznych, bo design Redmi K50 Gaming Edition zdecydowanie podkreśla gamingowe wnętrze urządzenia. Ale bez kiczowatości.

Smartfon zaprezentowano w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, srebrnym i niebieskim, a wspólnym akcentem stylistycznym jest wzór układający się w literę X (lub klepsydrę, jak kto woli), zarówno na pleckach, jak i na wyspie z aparatami. Natomiast na miłośników najmocniejszych wrażeń czeka edycja specjalna smartfonu.

Xiaomi przygotowało limitowany model Redmi K50 Gaming Edition AMG F1, stworzony we współpracy z Mercedes-AMG Petronas. Na plecki smartfona trafiło logo Mercedesa, a akcenty kolorystyczne są zielonkawe. Moim zdaniem to najładniejszy wariant Redmi K50 GE.

A z typowo gamingowych dodatków, Redmi K50 Gaming Edition może pochwalić się silnikiem wibracyjnym CyberEngine AAC 1016 oraz magnetycznymi triggerami. Są podobno bardzo wygodne i precyzyjne oraz programowalne – można przypisać do nich wybrane przez gracza funkcje.

Redmi K50 Gaming Edition mercedes
Źródło: XiaomiPlanet.sk

Redmi K50 GE – cena i dostępność w Polsce

Redmi K50 Gaming Edition zadebiutował, póki co, tylko w Chinach i ceny poszczególnych wariantów prezentują się następująco:

  • 8/128 GB – 3299 juanów (około 2066 złotych),
  • 8/256 GB – 3599 juanów (ok. 2250 złotych),
  • 12/256 GB – 3899 (około 2440 złotych).

Wersja Mercedes-AMG Petronas kosztuje na 4199 juanów (około 2630 złotych), ale jest to edycja limitowana. Trafi do sprzedaży w liczbie 10 tysięcy egzemplarzy. A czy którykolwiek Redmi K50 GE trafi do Polski? Póki co nie wiadomo, ale bardzo mocna pozycja smartfonów od Xiaomi w naszym kraju daje na to nadzieję. Jeżeli rzeczywiście doczekamy się Redmi K50 Gaming Edition w Polsce, to prawdopodobnie jako POCO F4 GT.

Poznaj inne smartfony gamingowe w x-komie

Zobacz także: