Realme Watch S zaprezentowany. Co oferuje najnowszy zegarek chińskiego producenta?

Zmiana designu, pojemniejsza bateria, czujnik SpO2 – to tylko kilka z nowości, które w swoim premierowym smartwatchu proponuje producent z Chin. Realme Watch S jako następca zaprezentowanego w maju Realme Watch może pochwalić się również wyższą rozdzielczością ekranu, jeszcze bardziej rozbudowanymi funkcjami smart oraz aż 16 trybami sportowymi. Ale czy to wszystko?

Wygląd i konstrukcja Realme Watch S

Zmiany względem Realme Watch widać już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim tarcza zegarka zmieniła kształt z kwadratowej na okrągłą. Dotykowy ekran o przekątnej 1,3” otrzymał też wyższą od poprzednika rozdzielczość, która w tym modelu wynosi 360×360 px. Co więcej, za sprawą specjalnego czujnika światła jego jasność automatycznie dostosuje się do warunków oświetleniowych, przez co otrzymujemy gwarancje, że przekazywane na jego ekranie informacje będą czytelne dla użytkownika w każdej sytuacji.

Trzeba też zaznaczyć, ze najnowszy Realme Watch S to również supertrwała konstrukcja. Tarczę zegarka okala starannie wykonana aluminiowa ramka, która wraz ze spasowanym szkłem Croning Gorilla Glass 3 ma za zadanie chronić wyświetlacz i czynić smartwatch atrakcyjnym dla oka. Od korpusu odchodzi natomiast trwały silikonowy pasek.

To jednak nie koniec konstrukcyjnych smaczków. Najnowszy smartwatch Realme otrzymał również certyfikat IP68 co w teorii oznacza, że jest wodoszczelny na głębokość do 1,5 metra. Co interesujące, producent zaznacza jednak, że nie rekomenduje sprzętu do pływania i nie radzi zabierać go pod prysznic. Dlaczego? Powodów nie podano. Jak widać, każda róża ma swoje kolce.

źródło: gsmarena.com

Smartwatch Realme i jego funkcje

Okazuje się, że wnętrze Realme Watch S jest równie atrakcyjne, jak jego wygląd. Zegarek oferuje między innymi funkcję śledzenia i weryfikacji poszczególnych faz snu. Dodatkowo z poziomu nadgarstka zmierzy także tętno w czasie rzeczywistym czy obliczy spalone kalorie i wykonane kroki. Jednym słowem pokaże podstawowe parametry organizmu – zarówno podczas codziennej aktywności, jak i intensywnego treningu.

Wszystkie wymienione wyżej funkcjonalności są oczywiście ważne,  jednak dla mnie absolutnym hitem jest również to, że najnowszy smartwatch Realme otrzymał czujnik zwany pulsoksymetrem. Oznacza to, że zegarek od chińskiego producenta posiada monitor SpO2, który potrafi określić poziom natlenienia krwi w organizmie, a przez to jego wydolność i ewentualne zaburzenia w funkcjonowaniu.

Na koniec warto zaznaczyć, że o nieprzerwaną pracę na najwyższych obrotach dba w nim powiększona do 350 mAh bateria, która według deklaracji producenta jest w stanie zapewnić mu energię nawet do 15 dni bez konieczności doładowywania. Jak na smartwatch brzmi nieźle, prawda?

Więcej o znaczeniu pulsoksymetra przeczytacie w artykule: Nowe technologie w walce z pandemią. Czas zainwestować w opaskę z pulsoksymetrem?

realme watch s premiera
źródło: gsmarena.com

Cena i dostępność Realme Watch S

Zegarek Realme Watch S na macierzystym rynku wyceniono na 95 USD / 80 EUR, czyli na około 360 zł. Dostępność w Polsce jest obecnie nieznana.

Oczekując aż smartwatch pojawi się w Polsce, polecam zapoznać się z aktualną ofertą akcesoriów wearables od Realme. Zostawiam je poniżej.