Ka-ching! Sony prezentuje dwa nowe odtwarzacze

Sony ogłosiło, że wkrótce wprowadzi na rynek dwa nowe DAP-y. Urządzenia zastąpią wiekowe już modele, które marka zaprezentowała w 21016. I choć w technologii sześć lat to dużo, nowe Sony NW-WM1AM2 i Sony NW-WM1ZM2 raczej nie przyniosą rewolucji. No chyba że mówimy o wyglądzie. W tym aspekcie drugi z modeli zdecydowanie się wyróżnia. Jego ramka (wykonana z beztlenowej miedzi) będzie bowiem pokryta złotem o wynoszącej 99,99% czystości. Oprócz prestiżu ma to poprawiać także brzmienie. Co jeszcze do zaoferowania mają nowe Walkmany od Sony?

Co łączy nowe odtwarzacze od Sony?

Zacznijmy od cech wspólnych. W obu DAP-ach producent zastosował wyświetlacze o przekątnej 5” i maksymalnej rozdzielczości HD. Urządzenia będą działać w oparciu o system Android 11 i współpracować z sieciami Wi-Fi. Sony zapewnia, że tak korzystanie z serwisów streamingowych, jak i odtwarzanie pobranych utworów będzie wyłącznie pozytywnym doświadczeniem (w przypadku sprzętu z takiej półki cenowej nie powinno być inaczej). Po części ma to być zasługa dekodowania plików MQA.

mężczyzna słucha muzyki i trzyma odtwarzacz sony
Źródło: Sony

Ciekawą funkcją będzie remastering DSD, w który wyposażono oba urządzenia. Pozwoli on przekształcać sygnał w formacie PCM na DSD 11,2 MHz. Dodatkowo producent informuje, że w odtwarzaczach NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2 zastosował cyfrowe wzmacniacze S-Master™ HX oraz mocniejsze niż w poprzednich modelach zasilacze układów analogowego i cyfrowego.

Warto jeszcze wspomnieć, że w obu DAP-ach zastosowano złącza USB-C, które posłużą do ładowania baterii i zgrywania plików z komputera. Czas pracy urządzeń ma wynosić około 40 godzin.

Słuchawki Sony


Sony NW-WM1AM2 – „tylko” aluminiowa ramka

Uboższy (choć wcale nie ubogi, jak przekonacie się za chwilę) z nowych odtwarzaczy Sony ma ramkę wykonaną z czystego aluminium. To różnica, którą widać na pierwszy rzut oka. Pozostałe „czają się” w środku. W NW-WM1AM2 producent zastosował przewód z miedzi beztlenowej o niskiej rezystancji. Odtwarzacz będzie wyposażony w dwa złącza słuchawkowe – pojedyncze 3,5 mm i zbalansowane 4,4 mm. Pojemność pamięci masowej ma z kolei wynosić 128 GB.

A cena i dostępność? Cóż, jak informują media, Sony NW-WM1AM2 będzie kosztował około 1400-1600 dolarów, a do sprzedaży trafi w kwietniu.

odtwarzacz sony obok słuchawek
Źródło: Sony

Sony NW-WM1ZM2 – DAP w wersji premium

Tutaj mamy już pełen przepych. Jak już wspomniałem, wykonana z beztlenowej miedzi ramka tego modelu jest pokryta złotem o czystości 99,99%. Producent informuje, że użycie tego materiału zwiększa sztywność i powiększa masę elektryczną obwodów cyfrowych. Usprawnieniem w odniesieniu do NW-WM1AM2 jest także zastosowany w „złotym odtwarzaczu przewód przewodu KIMBER KABLE®, który łączy podstawę z wyjściem zbalansowanym. Bo NW-WM1ZM2 także ma dwa wyjścia – 3,5 oraz 4,4 mm.

Źródło: Sony

Warto jeszcze dodać, że droższy model wyposażono w 256 GB pamięci. To wszystko za około 3200 dolarów. Początek sprzedaży oczywiście w kwietniu.

To na razie wszystkie najważniejsze informacje, jakie poznaliśmy na temat nowych odtwarzaczach od Sony. Na 17 marca producent zapowiedział sesję Q&A, więc jeśli dowiemy się czegoś więcej, niezwłocznie aktualizujemy tekst.

A tymczasem sprawdźcie słuchawki Sony w x-komie

Źródła: Sony, Whathifi