Fuchsia OS. Co zaoferuje nowy system od Google?

Fushsia OS. Co zaoferuje nowy system od Google? Czym jest nowe oprogramowanie Google w kolorze fuksji? Na światło dzienne wypływa coraz więcej informacji dotyczących nowego oprogramowania, a Google właśnie uruchomiło tytułowy portal dla testów developerskich. Zbierzmy zatem wszystkie informacje dotyczące Fuchsia OS i odpowiedzmy sobie na pytanie: czy zaoferuje coś więcej niż Android lub Chrome OS?

Strona Fuchsia OS dedykowana developerom już działa

Stało się. System, nad którym Google intensywnie pracowało od kilku lat, doczekał się uruchomienia strony – fuchsia.dev. Strony, na której programiści mogą testować jego potencjał. Trzeba zaznaczyć, że do konferencji I/O 2019 o Fuchsia OS wiedzieliśmy stosunkowo niewiele. Później, w sieci mogliśmy znaleźć coraz więcej informacji, a i sam pomysłodawca zaczął się chętniej wypowiadać na temat nowego „dziecka” w swojej stajni.

Czym jest Fuchsia OS?

Mówiąc najkrócej – Fuchsia OS to system dedykowany dla urządzeń mobilnych i co najważniejsze, jak przyznają jego twórcy – innym niż znane dotąd platformy Android czy Chrome OS. Chociaż niestety,  często mylnie z nimi utożsamiany. Owszem, możemy w nim znaleźć liczne inspiracje rodem z np. Androida, ale w kontekście całości – różni się od znanych dotąd rozwiązań.

Zamiany systemowe

Przede wszystkim Fuchsia OS nie bazuje na Linuxie, tak jak jej poprzednicy. Działa w oparciu o Zircon, który jest pionierem w zakresie skalowania treści, np. pod urządzenia mobilne, A to, w czasach robienia niemal wszystkiego za pośrednictwem telefonu, działa zdecydowanie na plus. Na tym jednak nie koniec. Google potwierdziło, że mimo zmian systemowych, większość aplikacji z Androida będzie działała również na Fuchsia OS i podkreśla, że póki co system dryfuje w fazie eksperymentalnej.

fuchsia os google

Fuchsia OS z nowym obliczem

Co więcej, internauci zauważyli, że został skondensowany, przez co jest czytelny i prezentuje się przejrzyście. Ale to nie wszystko. Po treści zamieszczone na oficjalnej stronie systemu, również pozwalają stwierdzić, że Google stawia na jasny i klarowny dla użytkownika przekaz. Na uruchomionej niedawno stronie znajdziecie pełną, dostępną na ten moment, specyfikację Fuchsia OS.

Źródło: gsmarena.com