Idą święta: TOP 5 serii LEGO na święta nie tylko dla dzieci. Propozycje klocków dla młodzieży i dorosłych

Czy ktoś powiedział, że klockami mogą bawić się wyłącznie maluchy? Otóż, w ofercie LEGO znajdziecie pełno zestawów, które dedykowane są starszej młodzieży, a nawet dorosłym. Sprawdźcie TOP 5 zestawów, które będą idealnym prezentem dla nieco starszych fanów LEGO.

Klocki LEGO – nie tylko dla dzieci?

Zestawy klocków LEGO to nie tylko proste układanki i motywy bajkowe dedykowane dzieciom. Wśród szerokiej oferty znanej wszystkim firmy zabawkarskiej, znajdziecie również zestawy, które idealnie nadają się dla bardziej wymagającej młodzieży oraz dorosłych. Do ich ułożenia potrzeba sprytu, precyzji i logicznego myślenia. Dostarczają przy tym wiele rozrywki, ale i satysfakcji z osiągniętych efektów. Już samo ich składanie wymaga wielu godzin intensywnej pracy, pobudzenia kreatywności i niemałego wysiłku intelektualnego.

x-mas inspiracje prezent geex

Co oferują zestawy LEGO dla młodzieży i dorosłych?

Wszystkie wymienione wyżej cechy sprawiają, że w zestawach LEGO dla młodzieży i dorosłych tkwi niewymuszony, a jednak wyjątkowy czar. Co najważniejsze, należy zdać sobie sprawę, że w tej wersji LEGO chodzi nie tylko o efekt końcowy, ale również o sam rytuał układania. Niektórzy nawet celowo rozciągają go w czasie, umiejętnie dozując sobie przyjemność obcowania z danym zestawem. W tej kategorii zestawy również podzielone są tematycznie.

Spectrum wyboru jest naprawdę szerokie. Możecie postawić na LEGO multimedialne, które po złożeniu i połączeniu z aplikacją stanie się … np. robotem. Znajdziecie tu również LEGO przedstawiające repliki kultowych samochodów do postawienia na domowej wystawie. Jedno jest pewne – spokojnie dopasujecie tematykę do zainteresowań osoby, której chcecie podarować taki niebanalny prezent.

TOP 5 serii LEGO na prezent dla młodzieży i dorosłych

Poniżej znajdziecie propozycji prezentowych dla starszych entuzjastów klocków. Inspirujcie się i podarujcie zestaw LEGO, który uczyni te święta prawdziwie wyjątkowymi.

LEGO MINDSTORMS

LEGO MINDSTORMS prezent święta geex

Te zestawy LEGO pozwolą na tworzenie różnych robotów MINDSTORMS i zarządzanie nimi za pomocą czujnika dotykowego, czujnika koloru czy np. czujnika podczerwieni. Duża ilość elementów i niesamowity potencjał tych zestawów sprawiają, że LEGO MINDSTORMS cieszą się niezwykłą sympatią. Głównie przez to, że MINDOSTORMS pozwala tworzyć zautomatyzowane istoty, pojazdy, maszyny i co najciekawsze – umożliwia sterowanie nimi. Łącząc klocki LEGO z programowalnymi klockami, silnikami i czujnikami, można więc tworzyć modele, które będą chodzić, mówić, chwytać, myśleć, strzelać i robić niemal wszystko, co tylko wyobrazi sobie ich właściciel. 

Sprawdź wszystkie zestawy klocków LEGO MINDSTORMS

LEGO Technic

LEGO TECHNIC Prezenty na święta geex

Seria klocków LEGO Technic otwiera przed obdarowanym tajniki wspaniałych maszyn, ich niezwykłą konstrukcję z uwzględnieniem najmniejszych elementów, a także uświadamia ich przeznaczenie. Produkty z tej serii wykonane są z wielką precyzją, jakością i dbałością o szczegóły. Realistycznie działające systemy, to tylko niektóre z cech jakimi może pochwalić się LEGO Technic. Fantastyczne konstrukcje, które można wyczarować zafascynują każdego i będą doskonałym świątecznym prezentem. No bo przyznajmy – kto choć raz nie chciał zostać prawdziwym konstruktorem?

Zobacz przykładowy zestaw LEGO Technic Koparka Liebherr R 9800

Sprawdź wszystkie klocki LEGO Technic

LEGO Creator / Creator Expert

LEGO creator expert prezent na święta geex

Budowanie modeli z zestawów LEGO Creator Expert to przyjemność kontaktu ze szczegółowymi modelami — od kryjących różne historie modułowych budynków, przez ikony architektury, aż po atrakcje z wesołych miasteczek i pojazdy. Masz do czynienia z klockami, które skutecznie pobudzają wyobraźnię i wywołują poczucie tęsknoty, czaru i przygody. Dla każdego coś dobrego. Lego Creator Expert daje pewność, że prezent będzie trafiony.

Zobacz przykładowy zestaw LEGO Creator Kolejka górska

Sprawdź LEGO Creator oraz LEGO Creator Expert

LEGO Ideas

LEGO Ideas prezent na święta Geex

Zestawy LEGO Ideas oferują niezwykle zróżnicowaną gamę modeli. Co ciekawe, każdy z nich jest dziełem fana LEGO i został wybrany większością głosów. Zestawy LEGO Ideas powstały z inspiracji różnymi tematami — naturą, samochodami, popularnymi programami TV albo lotami w kosmos, a czasem innymi, zupełnie oryginalnymi koncepcjami. Mają jednak cechę wspólną: ich twórcy kierowali się pasją i chęcią stworzenia modeli, które będzie fajnie zbudować i bawić się nimi lub po prostu postawić na półce. 

Zobacz przykładowy zestaw LEGO IDEAS Domek na drzewie

Sprawdź klocki LEGO Ideas

LEGO Architecture

klocki Lego architecture
Masz wokół siebie miłośników podróży, projektowania, architektury czy historii? Seria LEGO Architecture oddaje hołd światowej architekturze poprzez odtwarzanie najsłynniejszych budowli – tym razem zbudowanych z klocków. Każdy element jest starannie wykonany, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Z kolei każdy zestaw to osobny projekt, który wiernie odwzorowuje rzeczywiste budowle i przedstawia je w pomniejszeniu. Istna uczta pod kątem składania dla fanów klocków i budowli. Zobacz przykładowy zestaw LEGO Architecture Trafalgar Square Sprawdź klocki LEGO Architecture

Więcej inspiracji na świąteczne prezenty