Dostępny tu tryb portretowy pozwala z kolei na domyślne rozmycie tła, co w praktyce sprawdza się całkiem nieźle. Dla osiągnięcia najlepszego efektu możecie też skorzystać z predefiniowanch filtrów dostępnych w ustawieniach.
Wydajność i system Realme 6 – tanio, ale czy dobrze?
Procesor, który napędza smartfon Realme 6, to znany już z Redmi Note 8 Pro, ośmiordzeniowy Mediatek Helio G90T. Jest to całkiem fajna i atrakcyjna propozycja, jeśli chodzi o telefon z tej półki cenowej. Model, który testowałam, posiadał dodatkowo 8 GB RAM wsparcia dla systemu i 128 GB pamięci na pliki, co w efekcie końcowym sprawiło, że korzystało mi się z niego nad wyraz płynnie i bez żadnych irytujących błędów.
Dodatkowo system Realme 6 działa w oparciu o inteligentne funkcje, m.in. Frame Boost, która uwalnia pełną prędkość klatek i potrafi przewidywać scenariusze walki o wysokim natężeniu efektów wizualnych. Mogę więc z czystym sumieniem stwierdzić, że specyfikacja Realme 6 umożliwia swobodną i wielopłaszczyznową pracę, płynne przełączanie się pomiędzy kilkoma wymagającymi aplikacjami, a także na wielowymiarową rozrywkę multimedialną, która w kontekście jakość – cena wypada bardzo dobrze.
Smartfon pracuje w systemie Android 10 z nakładką Realme UI. Propozycja ta jest bardzo intuicyjna i niewiele różni się od standardowej wersji systemu. Może jedynie układem poleceń i wizualnymi niuansami. Tutaj też wszystko, jak najbardziej na plus.
Akumulator 4300 mAh, który pozwala na wiele
Realme 6 posiada baterię o pojemności 4300 mAh. A to pozwala na dużo. Tak dużego akumulatora z pewnością nie powstydziłby się żaden flagowiec.
Co więcej, smartfon posiada funkcję szybkiego ładowania Flash Charge 30 W, a to z kolei już można nazwać egzotyką na tej półce cenowej. W praktyce sprawia to, że Realme 6 ładuje się niebywale szybko, a nawet gdy bateria odmówi posłuszeństwa, turboszybko ją uzupełnicie – do 70% w nieco ponad pół godziny.
Jak widać, tutaj też Realme 6 zanotował u mnie same plusy.
Realme 6 i funkcje, które warto podkreślić
Smartfon posiada również szereg funkcji ułatwiających życie, o których trzeba wspomnieć. Są to między innymi:
- NFC – umożliwiające płatności zbliżeniowe;
- Funkcje zabezpieczające, w tym funkcja rozpoznawania twarzy – działa bardzo dobrze i szybko, podobnie czytnik linii papilarnych;
- Dedykowana przestrzeń do zarządzania grami;
- Funkcja cyfrowej równowagi, sprawdzająca czas spędzony z konkretnymi aplikacjami;
- Kontrola rodzicielska;
- Funkcja inteligentny kierowca, która łączy się z zestawem Bluetooth w samochodzie;
- Tryb odpoczynek, który wyłącza wszystkie powiadomienia;
- Możliwość sterowania gestami na wyłączonym ekranie…
… i wiele, wiele innych.
No i na koniec najważniejsze. Jeżeli chodzi o podstawowe funkcje telefonu, czyli dzwonienie i pisanie wiadomości, nie miałam z tym żadnego problemu. Dźwięk podczas rozmów jest bardzo wyraźny i czysty. Również moi rozmówcy nie zgłaszali zastrzeżeń w tym zakresie (nawet gdy rozmawiałam w trybie głośnomówiącym), wiec egzamin dla Realme 6 także na tym polu uważam za zaliczony.
Podsumowanie Realme 6 – nowy król budżetowców?
Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule mojej recenzji, muszę przyznać, że Realme 6 może stwarzać alternatywę do tego, co jest już znane konsumentom w cenie około 1000 zł. Wśród wszystkich atutów na pierwszy rzut wysuwają się jednak cechy, które nie były tu dotąd znane, czyli niebywale szybkie odświeżanie ekranu na poziomie 90 Hz oraz ładowanie Flash Charge 30W, pozwalające uzupełnić baterię do pełna w niecałą godzinę.
Poza tym telefon oferuje płynną pracę i wielopoziomową rozrywkę na poziomie niejednego droższego modelu, jest miły dla oka i posiada bardzo sprawny system. Tytułem podsumowania mojej przygody z Realme 6 zostawiam Wam zebrane przeze mnie plusy i minusy tego nowego smartfonowego gracza.
Czy można odsłuchać przeprowadzonej rozmowy
Nie ma możliwości nagrania i odsłuchania rozmowy.
Dzień dobry,
Mam pytanie dla pani bo nierozumiem w jakim sensie ”ekran LCD nieco zaburza kąty widzenia”