Co obejrzeć w majówkę? Premiery filmów i seriali na Netflixie – maj 2024

Co nowego na Netflixie? Jeśli zastanawiasz się, co ciekawego można obejrzeć w maju na tej znanej platformie streamingowej, to spieszymy z podpowiedziami. Oto kilka propozycji do zobaczenia w majówkę oraz przez resztę miesiąca. Jeśli pogoda tej wiosny nie dopisze lub po prostu uwielbiasz filmy i seriale, to sprawdź te nowości na platformie Netflix.

Netflix – nowości maj 2024. Filmy i seriale na wiosnę

Te tytuły już niebawem pojawią się na Netflixie. Pełną listę nowości znajdziesz oczywiście na platformie, natomiast tutaj nieco subiektywny wybór inspiracji. Proponujemy filmy lekkie i rozrywkowe oraz te bardziej mroczne, które budzą niepokój i są zaproszeniem do dyskusji. Sprawdź, co ciekawego Netflix przygotował dla widzów w maju 2024.

Premiery filmowe Netflix 2024 – sprawdź, co warto obejrzeć

My Oni Girl

Najnowsza pełnometrażowa produkcja Studia Colorido. Film przedstawia historię Hiiragiego, ucznia pierwszej klasy liceum z Yamagaty, który pragnie znaleźć przyjaciół, jednak trudno jest mu dopasować się do grupy rówieśników. Jego życie zmienia się, gdy pewnego lata spotyka Tsumugi, dziewczynę, która przybywa ze świata demonów do świata ludzi w poszukiwaniu swojej matki. Tsumugi, niezależna i spontaniczna, jest całkowitym przeciwieństwem Hiiragiego, co prowadzi do serii wydarzeń zmieniających życie obu postaci. Reżyserem filmu jest  Tomotaka Shibayama, były pracownik Studia Ghibli, który debiutował filmem A Whisker Away.

Bez lukru (Unfrosted)

Komedia w pastelowych kolorach lat 60. na luźny majówkowy wieczór. W 1963 roku w Michigan, dwaj konkurencyjni giganci branży płatków śniadaniowych, Kellogg’s i Post, rywalizują o stworzenie ciastka, które ma zrewolucjonizować poranne posiłki. Unfrosted to film opowiadający o ich ambicjach, zdradach, obsesji na punkcie cukru oraz o złowieszczych postaciach z branży mleczarskiej. Za scenariusz i reżyserię tej historii odpowiada Jerry Seinfeld.

Atlas

Atlas Shepherd – w tej roli Jennifer Lopez – to wybitna, nieco cyniczna, analityczka danych, która sceptycznie podchodzi do sztucznej inteligencji. Pewnego dnia podejmuje się misji schwytania buntującego się robota. W toku akcji okazuje się, że kobietę i…program komputerowy łączy tajemnica z przeszłości. Kiedy sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli, bohaterka musi pogodzić się z faktem, że jedynym sposobem na uratowanie ludzkości przed sztuczną inteligencją jest współpraca z nią.

Jednorożec Thelma (Thelma the Unicorn)

Propozycja kierowana do najmłodszych widzów, jednak z pewnością spodoba się również dorosłym. Thelma to kucyk, który ma wielkie marzenie – chce zostać gwiazdą muzyki. Niespodziewany zbieg okoliczności sprawia, że nasza bohaterka przemienia się w jednorożca i błyskawicznie staje się znana na całym świecie. Thelma szybko odkrywa jednak, że sława wiąże się z wieloma problemami. To nietuzinkowa, humorystyczna i wzruszająca historia w reżyserii Jareda Hessa, znanego z produkcji Napoleon Wybuchowiec, oraz Lynn Wang, twórczyni Kici Rożek.

Jakie seriale pojawią się w krótce na Netflix? Premiery maj 2024

Eric

To poruszający thriller, którego akcja rozgrywa się w Nowym Jorku lat 80. Serial opowiada historię Vincenta, znanego lalkarza i twórcy popularnego dziecięcego programu telewizyjnego „Good Day Sunshine” – w tej roli znakomity Benedict Cumberbatch. Vincent desperacko poszukuje swojego dziewięcioletniego syna Edgara, który zaginął w drodze do szkoły.

Z odcinka na odcinek bohater pogrąża się w coraz większej rozpaczy.Pełen nienawiści do siebie i poczucia winy, postanawia ożywić na ekranie niebieskiego potwora o imieniu ERIC, stworzonego na podstawie rysunków syna, wierząc, że to pomoże mu odzyskać dziecko. Jego destrukcyjne zachowania prowadzą do konfliktów z rodziną, współpracownikami i detektywami starającymi się mu pomóc. W tym trudnym czasie, ERIC staje się jego jedynym sojusznikiem w poszukiwaniach dziecka.

Eric Netflix premiera maj2024

Bridgertonowie (Bridgerton) – sezon 3

Penelope Featherington postanawia zapomnieć o Colinie Bridgertonie po tym, jak usłyszała jego obraźliwe komentarze na swój temat. Decyduje się znaleźć męża, który zapewni jej wystarczająco dużo swobody, by mogła kontynuować swoje tajne życie jako Lady Whistledown – z dala od matki i sióstr. Niestety, jej pierwsze próby na rynku małżeńskim kończą się fiaskiem.

Tymczasem z wakacji powraca Colin. Jest zaskoczony chłodnym przyjęciem przez Penelope. Uświadamia sobie, że jego przyjaciółka była jedyną osobą, która tak naprawdę zawsze go akceptowała. Próbując odnowić ich relację, oferuje dziewczynie pomoc w przezwyciężeniu nieśmiałości i znalezieniu odpowiedniego kandydata na męża. Jednak gdy jego porady zaczynają skutkować, bohater zaczyna zastanawiać się nad swoimi prawdziwymi uczuciami do przyjaciółki.

The 8 Show

Serial produkcji południowokoreańskiej, który łączy w sobie cechy thrillera i czarnej komedii. Napisany i wyreżyserowany przez Han Jae-rima. Opiera się na popularnych webtoonach Bae Jin-soo – „Money Game” i „Pie Game”. Przedstawia historię ośmiorga uczestników reality show. Zawodnicy współpracują i rywalizują ze sobą w ekstremalnych warunkach, gdzie odebrane zostają im podstawowe prawa. Gra skończy się w momencie, gdy dojdzie do śmierci któregoś z nich.

Bodkin

To kolejny thriller z nutą czarnej komedii. Opowiada o grupie podcasterów, którzy decydują się zbadać zagadkę zniknięcia trzech osób w malowniczym nadmorskim miasteczku w Irlandii. Z czasem ich odkrycia zaczynają układać się w coraz szerszy i bardziej zaskakujący obraz sytuacji. W toku śledztwa bohaterowie zmuszeni są odróżnić prawdę od fikcji już nie tylko w badanej sprawie. Muszą zrozumieć swoich współpracowników i – co najtrudniejsze – siebie samych. Ten serial skłania widzów do zastanowienia się, w jaki sposób postrzegamy prawdę i jak zakorzenione przekonania oraz lęki kształtują nasze postrzeganie rzeczywistości.

Co obejrzeć na Netfliksie – lista nowych tytułów na maj 2024

Już wkrótce na Netfliksie (filmy, seriale)

 • Bridgetonowie – sezon 3
 • Eric
 • Atlas
 • Jednorożec Thelma

1 maja

 • Heeramandi: Bazar diamentów

2 maja

 • Piękna buntowniczka
 • Facet z zasadami
 • T・P BON

3 maja

 • Unfrosted

4 maja

 • John Mulaney Presents: Everybody’s in L.A.

7 maja

 • Bogaci ekspaci w Korei

9 maja

 • Matka panny młodej
 • Bodkin
 • Dziękuję, następny

10 maja

 • Przepis na morderstwo: Sprawa Césara Romána

16 maja

 • Bridgerton

17 maja

 • Jednorożec Thelma
 • The 8 show

23 maja

 • Sprzedawca iluzji
 • Garouden: The Way of the Lone Wolf

24 maja

 • Atlas
 • My Oni Girl
 • Mulligan

30 maja

 • Eric

31 maja

 • Część siebie
 • Dość milczenia