Igrzyska Olimpijskie w Tokio, w sieci, w telewizji… Gdzie oglądać?

Już niebawem oczy miłośników sportu z całego świata zwrócą się na Tokio. W tym tygodniu rozpoczynają się bowiem Igrzyska Olimpijskie 2020. Jednak nawet z najlepszym sprzętem optycznym trudno podziwiać wyczyny sportowców spod Krakowa czy Częstochowy. Z pomocą przychodzą internet i telewizja. Gdzie najlepiej oglądać igrzyska olimpijskie?

Kiedy startują Igrzyska Olimpijskie 2020?

Ceremonia otwarcia igrzysk odbędzie się w najbliższy piątek 23 lipca i rozpocznie się o godzinie 13. Igrzyska potrwają do niedzieli 8 sierpnia. Jednak w niektórych dyscyplinach zmagania zaczynają się już dziś. Wystartowały mecze softballowe oraz  spotkania w piłce nożnej kobiet. Jutro na murawę wyjdą natomiast mężczyźni.

Z kolei w piątek po raz pierwszy na tegorocznych igrzyskach zobaczymy Polaków – o 2 w nocy i 6 rano. Wówczas w eliminacjach do zawodów z łucznictwa wezmą udział kolejno Sylwia Zyzańska i Sławomir Napłoszek.

Gdzie oglądać igrzyska olimpijskie?

W telewizji

Zwolennicy klasycznego oglądania igrzysk olimpijskich przed telewizorem mogą korzystać z transmisji na kanałach:

  • Eurosport 1;
  • Eurosport 2;
  • TVP 1;
  • TVP Sport.

Polecane telewizory z olimpijskiej promocji


W internecie

Igrzyska będą transmitowane również w sieci:

  • na stronie sport.tvp.pl
  • w aplikacji mobilnej Sport TVP
  • na platformie Player, gdzie Eurosport oferowany jest w dwóch wariantach – tańszym, z reklamami, i droższym, bez.
Źródło: Adobe Stock

Czy wszystkie media wyemitują całość igrzysk olimpijskich?

Tu właśnie pojawia się problem dla osób, które do dyspozycji mają tylko kanały TVP. Całość igrzysk olimpijskich pokaże tylko Eurosport. TVP pokaże natomiast jedynie 350 godzin olimpijskich materiałów.

To w końcu Igrzyska Olimpijskie 2020 czy 2021?

W sieci można spotkać dwa zapisy. Poprawny to jednak Igrzyska Olimpijskie 2020. Powód jest prosty. W poprzednim roku realizację zawodów uniemożliwiła pandemia. Międzynarodowy Komitet Olimpijski i gospodarze zadecydowali o przeniesieniu igrzysk na 2021 rok. Jednocześnie zgodzono się na utrzymanie poprzedniego roku w nazwie. Dodatkowo trwająca nadal pandemia sprawiła, że igrzyska odbędą się bez widzów na trybunach.

igrzyska olimpijskie logo
Źródło: Pixabay

Igrzyska olimpijskie czy olimpiada?

Na ten wątek zwrócił uwagę jeden z naszych kolegów, Tomek, za co mu dziękuję. Otóż często używa się tych dwóch terminów zamiennie. Tymczasem jest to wynik mieszania pojęć – trochę jak Frankenstein i potwór Frankensteina. Igrzyska olimpijskie to same zawody sportowe. Olimpiada to z kolei okres pomiędzy kolejnymi igrzyskami, wynoszący cztery lata. Termin ten wywodzi się jeszcze z zawodów rozgrywanych w starożytnej Grecji. 

Współcześnie olimpiady uwzględniają tylko nowożytne igrzyska (zapoczątkowane w 1896 roku) i są liczone od 1 stycznia roku, w którym rozgrywają się konkretne letnie zawody.

Sprawdźcie olimpijską promocję w sklepie x-kom

Zapraszamy też do skorzystania z olimpijskiej promocji z telewizorami tańszymi nawet o 600 zł – więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Źródła: Onet Sport, Polsat Sport, Sport.pk, Wprost Sport, Player, Olympics.com, Porgram.TV Naziemna Info, Wikipedia