Premiera Galaxy Z Fold 2 5G za nami. Na rynek wkracza druga odsłona składanego smartfona Samsung

Kiedy zaprezentowano pierwsze prototypy składanych smartfonów, nikt nie wiedział, jak właściwie potoczy się ich los, a przede wszystkim, czy ich świeża, a jednocześnie bardzo zaawansowana forma będzie w stanie podbić serca konsumentów. Po zeszłorocznej premierze Galaxy Fold okazało się jednak, że Samsung wie, jak trafić do użytkowników. Czy podobnie będzie w przypadku Galaxy Z Fold 2 5G?

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G wkracza na salony

Smartfon i tablet w jednym? Dla Samsunga nie ma rzeczy niemożliwych. Biorąc więc pod uwagę potrzeby i opinie konsumentów, w zeszłym roku producent stworzył smartfon ze składanym ekranem, który szybko został okrzyknięty wielozadaniową hybrydą. Wczoraj z kolei swoją premierę miała jego druga odsłona, czyli Galaxy Z Fold 2 5G. Czego możemy się po nim spodziewać?

Konstrukcja i ekrany, które zachwycają

Galaxy Z Fold 2 5G dostarcza nowych możliwości i wrażeń, zarówno przy rozłożonym, jak i złożonym ekranie. W złożonej wersji 6,2” można obsługiwać go wygodnie jedną ręką, natomiast po rozłożeniu staje się przestrzenią roboczą podobną do tej w tabletach – zyskuje rozmiar 7,6”z rozdzielczością 1768 x 2208.

samsung galaxy z fold 2 5G

Ekran w Samsung Galaxy Z Fold 2 5G wykonany został w technologii Dynamic AMOLED, przez co kolory są intensywne, a kontrast wysoki. Niewielki otwór na aparat, brak wycięcia i cieńsze ramki – to najważniejsze zmiany, które zaobserwujemy w konstrukcji wyświetlacza odświeżonej wersji smartfona Samsung. 

Ulepszono także zawiasy, które obecnie pozwalają rozkładać i blokować urządzenie w zakresie od 75 do 115 stopni. Dzięki temu można wygodnie korzystać z oprogramowania Samsung Flex Mode, ułatwiającego nawigowanie poszczególnymi aplikacjami. 

samsung galaxy z fold 2 5G

Trzeba również zaznaczyć, że najnowszy smartfon Samsung jest bardzo elegancki. Matowe, gładkie w dotyku wykończenie ze szkła i metalu sprawia, że pod kątem wyglądu można umieścić go na półce z modelami klasy premium. Wyświetlacz jest z kolei chroniony wzmocnionym szkłem Gorilla Glass 7.

Nowe możliwości? Z takim zapleczem na pewno  

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G napędzany jest przez ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 865+ w duecie z imponującą pamięcią 12 GB RAM. Ponadto zaimplementowano w nim moduł do obsługi sieci 5G oraz baterię 4500 mAh, która pozwoli na nieprzerwaną rozrywkę przez cały dzień, a w razie potrzeby doładujemy ją superszybkim ładowaniem 25W lub indukcyjnie.

samsung galaxy z fold 2 5G

Co więcej, telefon został wyposażony w funkcje ułatwiające obsługę, np. drag&drop (przeciągnij i upuść), dedykowaną pracy na rozłożonym ekranie. Dodatkowo tak jak w innych modelach od Samsung skorzystać tutaj można z transmisji Samsung DeX, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie multimediów do telewizora czy monitora, z którym Galaxy Z Fold 2 5G jest sparowany. O doskonałe zdjęcia dbają tutaj z kolei trzy aparaty z obiektywem głównym 12 MP oraz aparat przedni 10 MP. 

Przedsprzedaż Galaxy Z Fold 2 5G

Warianty dostępne w x-kom: