Horizon Zero Dawn doczeka się sequela. Na PS5 zapowiedziano Horizon Forbidden West

Wysypu zapowiedzi gier na PlayStation 5 ciąg dalszy. Jeden z większych hitów na PS4 – Horizon Zero Dawn – będzie miał swój sequel. Horizon Forbidden West pojawi się na zaprezentowanej dopiero co konsoli Sony jako tytuł ekskluzywny. Oglądając zwiastun, można odnieść wrażenie, że zapowiada nam się gra, która, w kontekście rywalizacji PS5 z Xbox Series, może przechylić szalę na korzyść Sony.

Horizon Forbidden West zapowiedziane na PlayStation 5

Horizon Forbidden West – tak brzmi nazwa kontynuacji znanego RPG-a od Guerrilla Games z 2017 roku. Gra będzie dostępna jako exclusive na PlayStation 5. Ani studio, ani Sony nie ujawniło, kiedy tytuł ma się ukazać. Osobiście przypuszczam, że wydanie Horizon Forbidden West będzie się zbiegać z premierą PlayStation 5, bowiem potencjalnie jest to tytuł, dla którego ludzie mogą decydować się na zakup konsoli od Sony.

Nadchodząca produkcja Guerrilla Games będzie się rozpoczynać w miejscu, w którym zakończyła się poprzdnia odsłona. Aloy, główna bohaterka serii, wybierze się na zachód, do postapokaliptycznych ruin Ameryki, aby dalej odkrywać tajemnice dotyczące katastrofy, która zniszczyła jej świat.

Na zwiastunie, który poniżej, pokazano między innymi nowe elementy rozgrywki, takie jak podwodna eksploracja (która wydaje się być istotną mechaniką w Horizon Forbidden West) oraz – co oczywiste – nowe roboty, z którymi przyjdzie nam się mierzyć.

Horizon Forbidden West: obiecujący sequel fantastycznego Horizon Zero Dawn

Jeśli zapowiedziana odsłona dorówna poziomem prequelowi, będziemy mogli mówić o dużym hicie. Przypomnijmy jednak tym, którzy nie grali – o czym jest Horizon Zero Dawn? Najprościej mówiąc, to opowieść o specyficznym postapokaliptycznym świecie, paradoksalnie łączącym w sobie elementy futurystyczne i prehistoryczne.

Horizon Forbidden West trailer

Świat ten opanowany jest przez wielkie autonomiczne roboty, przypominające zwierzęta. Główną bohaterką jest Aloy, zadziorna wojowniczka, której celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, co takiego sprawiło, że dotychczasowy świat się skończył i nastała nowa era.

Gra wydana została jako tytuł ekskluzywny na PlayStation 4, choć już wkrótce Horizon Zero Dawn zadebiutuje także na pecetach.

 

Źródła: Sony, TheVerge