Czy rower może być inteligentny? Poznajcie Segway eMoped C80

Firma Segway zasłynęła z wprowadzania na rynek elektronicznych odpowiedników tradycyjnych pojazdów. Jednym z nich jest pokazany niedawno ebike, czyli elektroniczny rower, noszący nazwę Segway eMoped C80. Innowacyjny pojazd otrzymał inteligentny systemem RideyGo!. Postanowiłam sprawdzić, co właściwie oferuje i czy jest tak smart, jak go malują.

Inteligentny Segway eMoped C80

Na pierwszy rzut oka Segway eMoped C80 przypomina bardziej motor niż rower. Niemniej od samego początku promowany jest pod nazwą ebike. Pojazd jest wyposażony w przednie hamulce tarczowe i tylne hamulce bębnowe, co w efekcie zapewnia kierowcy wysoki poziom bezpieczeństwa w razie nieoczekiwanych i nagłych zatrzymań. Elektroniczny rower Segway oferuje również funkcję Auto Cruise, która za pośrednictwem aplikacji Segway-Ninebot i wielofunkcyjnego przycisku po prawej stronie roweru, umożliwia kierowcy proste dopasowanie prędkości dla płynnej i beztroskiej jazdy. 

Segway eMoped C80 rower elektroniczny
źródło: indiegogo.com

Komfortowa i długa jazda

Segway eMoped C80 jeździ się bardzo wygodnie. Nawet gdy teren temu nie sprzyja. Jak to możliwe? Wszystko dzięki odpowiedniej amortyzacji i zawieszeniu sprężynowemu z tzw. segmentami środkowymi.

Rower Segway posiada również akumulator litowo-jonowy o sporej pojemności. Dzięki temu eMoped może bezproblemowe przejechać do 52,8 mil na jednym ładowaniu.  Producent zapewnia, że akumulator jest niezwykle lekki, a w razie potrzeby istnieje możliwość odpięcia go od konstrukcji roweru.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Nowy pojazd Segway może pochwlić się także inteligentnym systemem bezpieczeństwa. Oznacza to mniej więcej tyle, że potrafi wykryć nieregularne ruchy, np. pchanie, poruszanie się lub wjeżdżanie do pojazdu. Następnie uruchamia jeden z czterech alarmów, które pomagają chronić pojazd i kierowcę – wizualny, dźwiękowy, czujnik ruchu lub system powiadamiania przez aplikacje w sparowanym smartfonie. Mówiąc wprost, w razie potrzeby pojazd ostrzega użytkownika o zagrożeniu migającymi światłami, głośnymi dźwiękami, automatyczną blokadą kół lub informacją wysyłaną na telefon. 

Segway eMoped C80
źródło: indiegogo.com

O czym jeszcze warto wspomnieć? Elektryczny rower ma również wbudowany system GPS, dzięki któremu kierowca może łatwo śledzić trasę i otrzymywać powiadomienia o bieżącym statusie podróży.  Z kolei przesunięcie palcem po etykiecie NFC skutkuje odblokowaniem/zablokowaniem pojazdu. Ponadto inteligentny asystent pojazdu automatycznie blokuje eMoped C80 w trybie Auto-Lock w ciągu 3 sekund od zejścia kierowcy.

Dostępność Segway eMoped C80

Obecnie ebike Segway dostępny jest w przedsprzedaży za granicą i kosztuje około 1900 USD, co daje mniej więcej 7200 zł. Póki co nie ma informacji o wprowadzeniu go do Polski. 

Źródło: gizmochina.com, indiegogo.co