Umarex T4E HDX 68 – mocarna strzelba na gumowe kule

Istnieją różne sposoby na dobrą zabawę. Można układać klocki, można grać na komputerze lub konsoli, albo można postrzelać. Pytanie brzmi: z czego? Proponujemy nowość z oferty combat – strzelbę RAM Umarex T4E HDX 68. Co to za jedna, jak działa, dlaczego niby taka fajna i co tak drogo? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Strzelba RAM od Umarex, czyli srogi łomot bez zezwolenia

Repliki lub – bardziej uniwersalnie i poprawnie – urządzenia pneumatyczne typu RAM to w największym skrócie wiatrówki na sterydach. Większa moc, większy kaliber, większa frajda ze strzelania. Ładuje się to-to kulami wykonanymi z gumy, metalu lub ich mieszanki, w tym przypadku mamy do czynienia z kalibrem .68 cala. Do miotania tychże wykorzystywane są dwie kapsuły CO2, co pozwala prowadzić powtarzalny ostrzał z mocą oscylującą w okolicach 16 J (dżuli). Oznacza to, że skutki trafień są dość spektakularne. Dodatkowo Umarex T4E HDX 68 nie wymaga zezwolenia, a jedynie ukończenia 18 lat.

strzelba umarex hdx w rękach strzelca

Szkielet i mechanizmy tej strzelby wykonane są z metalu, natomiast kolba z polimeru. Na górze i dole strzelby znajdują się szyny montażowe 22 mm, pozwalające na użycie dodatkowych akcesoriów w postaci latarki lub celownika. Standardowe przyrządy celownicze są regulowane. Waga tego miotacza wynosi 3 kilogramy – jest co trzymać. Magazynek mieści aż 16 kul, a strzelbę przeładowuje się ruchem „pompki” pod lufą, więc możliwości demolki są całkiem spore. Jako dowód może posłużyć film z testów 2-strzałowej „starszej siostry” prezentowanej tu bohaterki:

Do czego NIE służą repliki RAM

Strzelby RAM Umarex T4E HDX 68 można użyć do strzelania tarczowego, masakrowania butelek i innych śmieci albo – z użyciem specjalnej amunicji z proszkiem drażniącym – do wyganiania niechcianych osobników z podległych nam miejsc. Jednak w tym ostatnim wypadku wspomnieć trzeba, że RAM-y nie są dobrym wyborem jako narzędzie do samoobrony. Nigdy nie wiemy na kogo trafimy, jaką ma tolerancję na ból czy pod wpływem jakich środków odurzających się znajduje. W takich sytuacjach najlepiej sięgnąć po gaz pieprzowy. Ale wystrzelenie do pomieszczenia kilku kul z proszkiem działającym podobnie do gazu pieprzowego szybko i skutecznie zachęci nieproszonych gości do zmiany lokalu.

Jeśli więc masz ochotę poczuć się jak Duke Nukem i siać rozwałkę w szybki, prosty i intuicyjny sposób bez konieczności posiadania zezwolenia czy jeżdżenia na strzelnicę – Umarex HDX 68 to świetny wybór.