Podcast x-gamers: Filmy i gry, gry i filmy

Skoro gra okazała się hitem i sprzedała się w milionach sztuk, to co stoi na przeszkodzie, żeby ją zekranizować i liczyć pieniądze z biletów? Czy taki scenariusz również okaże się zwycięski? A może wręcz przeciwnie, może nie należy przenosić gier na srebrny ekran? Dyskusji w tym niełatwym temacie podjęli się Kamil Gajdek i Patryk Kempiński.

Prowadzący obejrzeli, a następnie wnikliwie omówili filmy, które powstały na bazie gier. W podcaście znajdziesz dużo informacji o takich produkcjach, jak: Tomb Raider, Mortal Kombat, Mad Max, Street Fighter, Doom, Max Pain, Batman, Hitman, Resident Evil, czy wreszcie Detektyw Pikachu.

Sporo tego, prawda? Nawet jeśli nie widziałeś tych filmów, to ich tytuły z pewnością obiły Ci się o uszy. Kamil i Patryk sprawdzili, czy każdy z nich przyniósł oczekiwane zyski, ale przede wszystkim, czy został ciepło przyjęty przez fanów gier.

Gry zainspirowane filmami, komiksami i książkami?!

W drugiej części podcastu prowadzący spoglądają na temat od drugiej strony i przytaczają przykłady gier, których twórcy inspirowali się filmami albo komiksami i książkami. W tym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć Wiedźmina. Rozmowa zahacza także o gry Matrix i Faceci w czerni.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz