Premiera Disney+. Kiedy platforma będzie dostępna w Polsce?

Nadszedł dzień, kiedy Disney+ ujrzy światło dzienne. Na ten moment czekaliśmy wszyscy, bo platforma VOD spod szyldu Disney’a ma do zaoferowania naprawdę sporo. Póki co z jej dobrodziejstw będą mogli korzystać wyłącznie mieszkańcy USA, Kanady oraz Holandii. Zapowiedziano jednak, że już w marcu 2020 roku dołączą do nich kolejni. Czy Polska znalazła się na tej liście?

Czego można spodziewać się po Disney+?

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, czego możecie spodziewać się po oficjalnej premierze Disney+, a już staje się ona faktem. To właśnie dziś, wymieniona platforma VOD debiutuje w USA, Kanadzie oraz Holandii. Serwis oficjalnie otwiera drzwi do przesyłania strumieniowego produkcji, które podzielono na pięć kategorii: Disney, Pixar, Marvel, Star Wars oraz National Geographic. Zgodnie z zapowiedziami podczas konferencji Disney’a, na pierwszy rok działalności serwisu zaplanowano aż 25 oryginalnych seriali oraz 10 filmów na wyłączność. Do tego, doliczyć należy dokumenty i materiały specjalne, typu making off. Więcej o ofercie Disney+ przeczytacie w artykule: Disney Plus nostalgią stoi? Co zobaczymy w dniu premiery platformy?
Disney Plus Premiera
Źródło: disneyplus.com

Jak działa Disney +?

Fajną i dotychczas rzadko spotykaną sprawą jest to, że – zgodnie z zapowiedziami – nowy serwis umożliwi zapisywanie wybranych materiałów offline. Takie udogodnienie daje bezprecedensowy dostęp do zapisanych pozycji, również bez połączenia z Internetem.

Co więcej, subskrybenci nowej platformy od Disney’a będą mogli korzystać z niej poprzez przeglądarkę internetową, ale również na smartfonach (zarówno z Androidem, jak i iOS) czy tabletach oraz za pośrednictwem odpowiedniej konsoli do grania. Disney+, podobnie do AppleTV+, ma zapewnić streaming w jakości 4K oraz obraz HDR.

Kiedy Disney+ trafi do Polski?

Dziś Disney+ debiutuje zaledwie w 3 krajach, ale już za tydzień, 19 listopada 2019, mają do nich dołączyć Australia i Nowa Zelandia.

Ostatnio przedstawiciel Disney+ Bob Iger zapewnił również, że 31 marca 2020 roku grono użytkowników powiększy się o Niemcy, Wielką Brytanię, Francję, Włochy oraz Hiszpanię. Zaznaczył także, że to nie koniec listy i o kolejnych regionach, ze szczególnym naciskiem na Europę Wschodnią, będziemy informowani na bieżąco. 

Trzymamy kciuki, aby zahaczyły one również o Polskę. W innym razie, pozostanie poczekać do końca 2020 roku, kiedy to Disney+ ma objąć już także Europę Wschodnią oraz Amerykę Łacińską.

Źródło: engadget.com, flatpanelshd.com, Disney, Disney+/Twitter