Na każdą okazję, na każdą kieszeń. Wybieramy idealny prezent dla gracza

Jeśli to czytacie, prawdopodobnie stoicie przed wyzwaniem kupienia prezentu dla gracza i nie bardzo wiecie, jak sobie z tym poradzić. I tu pojawiam się ja, cały na czarno, gamingowy Charon, który przeprawi Was na drugi brzeg tej misji – bez uszczerbku na zdrowiu, psychice, ale też zawartości portfela, wszak przedstawimy Wam tutaj propozycje prezentów dla gracza do 50, 100 oraz 200 zł.

Prezent dla gracza do 50 zł

Teoretycznie 50 zł to kwota, która nie pozwala na prezentowe szaleństwo. Na szczęście teoria ma to do siebie, że nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Tak jest też i w tym przypadku. Z budżetem do 50 zł możecie kupić graczowi naprawdę wartościowy prezent, tym bardziej że zdecydowanie jest z czego wybierać. Szczególnie w obrębie gadżetów i akcesoriów z ulubionymi grami, do których gracze, jak wiadomo, mają słabość.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Podkładki pod myszkę

Gamingowe gryzonie mają to do siebie, że są ruchliwe, żywiołowe i szybkie. Aby je ujarzmić, a przy tym zyskać większą kontrolę nad rozgrywką, idealnym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w odpowiednią podkładkę. Z budżetem 50 zł na prezent dla gracza komputerowego bez problemu znajdziecie kilkadziesiąt modeli, którymi warto się zainteresować.

Akcesoria do organizacji przestrzeni gamingowej

Niewiele rzeczy dołuje gracza równie mocno, co plątanina przewodów na biurku. Te wszystkie stanowiska gamingowe z Instagrama wyglądają przecież tak schludnie, tak pociągająco, że musi istnieć, jakiś sposób, żeby zorganizować sobie przestrzeń w podobnym stylu. W tym celu skierować wzrok na szereg niedrogich, acz bardzo przydatnych akcesoriów.

Gadżety i gadżeciki

Breloczki, puzzle, kubki, figurki Funko POP, plakaty, a nawet… foremki do tostów. Istnieje tysiąc sposobów i jeszcze więcej akcesoriów, aby wyeksponować swojego gamingowego ducha. No i kolejna rzecz: kto by nie chciał ułożyć puzzli z motywami z takiego Wiedźmina czy Cyberpunk 2077?

Ubrania z motywami na licencjach gier

Skarpety od zawsze uchodziły za symbol nieudanego prezentu. Przyznajcie jednak sami, że skarpety z motywami Cyberpunk 2077 czy World of Tanks wyglądają kusząco. Choć… nie bardziej niż t-shirt z Assassin’s Creed albo czapka z daszkiem, na której widnieje logo FarCry 6.

Co dla gracza do 100 zł?

Dodatkowe 50 zł do początkowego budżetu diametralnie zmienia warunki zabawy, otwierając furtkę do nowych, ciekawych kategorii produktowych. W tej cenie znajdziemy już na przykład sporo gier, które może i nie będą najnowszymi tytułami, ale mimo wszystko są na tyle kultowe, że warto je dołączyć do pudełkowej kolekcji. Nie brak tu również przydatnych akcesoriów, których zabrakło w poprzedniej kategorii.

Ładowarki i stacje dokujące do padów

Stacje dokujące do padów są bardzo zmyślnymi akcesoriami. Nie dość, że w wygodny sposób naładujemy za ich pomocą akumulatory w naszych kontrolerach, to jeszcze pomogą lepiej i estetyczniej zorganizować przestrzeń, w której znajduje się konsola.

O czym warto pamiętać przy wyborze? Przede wszystkim o kompatybilności urządzenia z konsolą, którą posiada nasz gracz, albo z konkretnymi modelami kontrolerów.

Etui do przechowywania i transportowania konsoli Nintendo Switch

Jaki Switch jest? Każdy widzi: niewielki, mobilny i zdolny uprzyjemnić nam czas nie tylko w domu, ale i poza nim. Niestety grając w terenie, musimy liczyć się z tym, że narażamy naszego handhelda na ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Kluczowy jest więc zakup odpowiedniego etui.

Etui, które nie tylko ochroni delikatną konsolę, ale też może świetnie wyglądać, a w niektórych przypadkach nawet służyć za stojak podtrzymujący Switcha w pozycji pionowej.

Na co najmocniej należy zwrócić uwagę przed zakupem? Na to, czy etui zostało stworzone z myślą o standardowej wersji Switcha i wersji Lite.

Myszki dla graczy

Umówmy, z budżetem na prezent dla gracza wynoszącym 100 zł nie znajdziemy zbyt wielu gamingowych myszek. Są jednak perełki, które zasługują na zainteresowanie. Szczególnie, jeśli gracz, dla którego szukamy prezentu, dopiero zaczyna swoją przygodę z grami na PC. Poniższe modele będą świetną opcją startową.

Gry (niekoniecznie nowe, ale ciągle warte uwagi)

Są gry, które z czasem tracą na cenie, ale na jakości już nie. I jeśli osoba obdarowywana jest nie tylko graczem, również kolekcjonerem gier w wersji pudełkowej, takie tytuły mogą stanowić wartościowe uzupełnienie kolekcji (choć przed zakupem zawsze warto się zorientować, czy nasz gracz już nie posiada tej czy innej gry).

Jaki prezent dla gracza do 200 zł?

Podwajamy stawkę. W kontekście prezentu dla gracza 200 zł to kwota, która pozwala na wiele. Nie dość, że kupicie za tyle wszystko, co zostało wyszczególnione w poprzednich dwóch widełkach cenowych (tyle że w lepszych i droższych wariantach), to jeszcze zyskujecie dostęp do kategorii, które w niższym budżecie były nieosiągalne.

Karty pamięci do Nintendo Switch

Switch od Nintendo, prócz kartridży, obsługuje również gry w wersji cyfrowej, kupowane w oficjalnym sklepie eShop. Niestety konsola ma stosunkowo niewiele pamięci wewnętrznej, więc użytkownik szybko staje przed koniecznością zakupu karty pamięci, żeby móc instalować większą liczbę gier. Nie wszystkie karty dobrze współpracują ze Switchem, dlatego naszym zdaniem warto kupić te, które były tworzone z myślą o handheldzie Nintendo.

Pady do konsol

W kwocie do 200 zł jesteśmy w stanie kupić bardzo solidne kontrolery, niezależnie od platformy, na której grywa nasz gracz (choć w przypadku padów do Xbox Series X|S i Xbox One będą to w większości modele przewodowe). I chociaż każda nowa konsola posiada w zestawie co najmniej jeden pad, dokupienie dodatkowego otwiera możliwość grania w ramach lokalnej kooperacji lub rywalizowania na jednym ekranie, co daje zupełnie inne emocje z rozgrywki.

Plecaki dla graczy

Na laptopa, na akcesoria, a nawet na konsole. Plecaki do graczy to akcesorium, którego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Są użyteczne, praktyczne i można je wykorzystać nie tylko do celów czysto „gamingowych”.

A może mata pod fotel gamingowy?

To niewątpliwie nieoczywisty gadżet. Ale też niezwykle praktyczny. Taka mata pod fotel dla gracza wywiązuje się z co najmniej dwóch zadań. Po pierwsze – fantastycznie wygląda i dodaje przestrzeni gamingowego charakteru. Po drugie (i najważniejsze) chroni przed niszczeniem podłoże, po którym poruszają się koła fotela. Docenią to szczególnie ci, którzy mają delikatny i podatny na uszkodzenia parkiet.