Far Cry 6 opóźniony – kiedy premiera?

Mogliśmy się tego spodziewać? Far Cry 6 niestety dołącza do listy gier, których premiera nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Pracownicy Ubistoftu dla swojego bezpieczeństwa przeszli na pracę zdalną, co stanowi pewne utrudnienie w wydaniu gry na czas. Uzbrójcie się w cierpliwość i obmyślajcie plan doskonały na tę rewolucję. Sprawdźcie też, co już wiemy o szóstej odsłonie Far Cry.

Co wiemy o nowym Far Cry 6

Po średnio udanym New Dawn, który był samodzielnym rozszerzeniem do piątej części, Ubisoft szykuje dla nas nową, pełnoprawną odsłonę serii. Pierwsze oficjalne informacje o tym, że gra jest w produkcji, pojawiły się 12 lipca, przy okazji konferencji Ubisoft Forward. Dostaliśmy wtedy też m.in. poniższy trailer.

Niech żyje rewolucja

Nowa część przenosi nas do zatrzymanego w czasie, fikcyjnego państwa zwanego Yara, przywodzącego na myśl pachnącą cygarem Kubę. Wyspa kontrolowana jest przez samozwańczego dyktatora Antona Castillo, który wraz z synem, Diego, pragnie twardą ręką przywrócić świetność Yarze. Jego zamordystyczne działania doprowadziły do rewolucji w kraju i to właśnie członkiem ruchu oporu, walczącym z dyktatorskim reżimem Castilla będzie nasz protagonista, Dani.

Far Cry 6 Diego i Anton

Żar tropików

W szóstej części podobnie jak przy okazji Far Cry 3 powrócimy do upalnych, tropikalnych klimatów. Nie nastawiajmy się jednak na powtórkę z rozrywki. Chociaż znowu wrócimy na nasłonecznione plaże i gęste dżungle, tym razem jednak krajobraz będzie nieco bardziej zróżnicowany, a to ze względu na to, że twórcy zapowiedzieli wprowadzenie do Far Cry 6 aglomeracji miejskich.

Co wiemy o rozgrywce w Far Cry 6

W nowej odsłonie Far Cry, pod kątem rozgrywki, rewolucji nie będzie. Dostaniemy znane i sprawdzone rozwiązania, które towarzyszą nam już od wspomnianej wcześniej części trzeciej. Dalej będzie to pierwszoosobowa gra akcji z otwartym światem, rozwojem postaci, masą pobocznych aktywności i rozbudowaną fabułą. Możemy liczyć też na to, do czego przyzwyczaił nas przez lata Ubisoft, czyli do filmowej animacji, ciekawych i charyzmatycznych postaci, dopracowanej szaty graficznej oraz do efektów dźwiękowych na wysokim poziomie (czyżby wrogowie mieli pokrzykiwać w naszym kierunku po hiszpańsku?).

Far Cry 6

Rewolucja musi poczekać

Chociaż premiera Far Cry 6 została zapowiedziana już na 18 lutego 2021 roku, Ubisoft wczoraj ogłosił, że będziemy musieli poczekać dłużej. Na chwilę obecną wiemy, na pewno, że gra ukaże się nie wcześniej niż w kwietniu 2021 roku i nie później niż w marcu 2022 roku.

oswiadczenie_ubisoft

Fanom na razie pozostało powtórne oglądanie trailera oraz opublikowanych screenów, no i ogrywanie poprzednich części. A Wy czekacie na Far Cry 6? Którą odsłonę najmilej wspominacie i czemu jest to FC3?

Źródło: farcry.fandom.com/wiki, www.techradar.com, facebook.com/UbisoftPL, ubisoft.com