Tego potrzebuje każdy uczeń i student. A Huawei właśnie to dostarcza

Podobno uczeń bez odpowiednich akcesoriów jest jak żołnierz bez karabinu. To znane, przełamane przysłowie jest aktualne szczególnie dzisiaj, gdy jak nigdy wcześniej musimy być gotowi na pracę i naukę zdalną. Odpowiednio dobrane akcesoria pomogą zarówno w murach szkolnych, jak i poza nimi.

Akcesoria to styl życia

Elektronika dla współczesnego ucznia czy studenta to nie tylko sprzęt niezbędny do nauki. Dzisiaj można się także wyrażać poprzez dobór odpowiednich akcesoriów. Przecież z inteligentnym zegarkiem można nie tylko odmierzać czas do końca zajęć, a ze smartfona ukradkiem wysyłać SMS-y. Wykorzystanie akcesoriów w edukacji może nieco ją ułatwić i uprzyjemnić – tylko które z nich warto wybrać?

MateBook i MatePad spakowane do plecaka Huawei

Laptop czy tablet? Oba!

Laptop to narzędzie absolutnie niezbędne dla każdego ucznia i studenta. A Huawei MateBook D 14 w zestawie z tabletem Huawei MatePad T8 LTE to duet idealny dla nawet najbardziej mobilnego i wymagającego prymusa. To właśnie możliwość przenoszenia sprzętu przeznaczonego do nauki powinna być kluczowa nie tylko ze względu na pandemię, ale nawet z czysto pragmatycznych względów – lepiej móc przenosić sprzęt niż nie móc tego robić.

laptop huawei matebook

Matebook D 14 poza świetną wydajnością wyróżnia się także niewielką wagą, bo tylko 1,38 kg. Niewielki ciężar urządzenia przydaje się nawet podczas korzystania z niego w domu, ponieważ odrabianie lekcji, oglądanie filmów czy zdalna nauka nie muszą odbywać się w tym samym miejscu. W przypadku tak lekkiego laptopa nie ma obaw, że uczeń upuści sprzęt lub będzie mu z nim niewygodnie. Natomiast student, który regularnie kursuje między uczelnią a stancją ze swoim laptopem, bardzo szybko doceni jego filigranowe rozmiary.

Tablet dołączony do kompletu to świetna alternatywa dla laptopa, którego rodzeństwo musi między sobą dzielić. Z powodzeniem można wziąć na nim udział w lekcji zdalnej czy obejrzeć film edukacyjny. Ponadto konieczność wymieniania tabletu i laptopa między sobą może zwiększyć umiejętności planowania, ponieważ rodzeństwo może wtedy lepiej zorganizować swój czas i przewidywać swoje potrzeby.

Polecany zestaw laptop + tablet Huawei


Pakuj się

Skoro już o plecaku była mowa, to wszystkie wyżej wymienione sprzęty można spokojnie umieścić w plecaku Huawei Backpack. Jest on przystosowany szczególnie do przenoszenia MateBooka, ale z powodzeniem zmieszczą się w nim także inne laptopy o przekątnej ekranu 14″ oraz 15,6″.

Plecak na laptopa Huawei


Zegarek to tylko pretekst, czyli sport z Watch GT 2e

Gdyby wszyscy uczniowie podczas zdalnych zajęć WF-u mieli inteligentne zegarki, to nauczyciele wychowania fizycznego mogliby znacznie łatwiej kontrolować aktywność swoich podopiecznych. Dzisiaj w końcu nic tak nie pobudza do działania, jak smartwatch rejestrujący spalone kalorie, dystans, czy tętno. Danymi z takiego zegarka można się łatwo dzielić i analizować, by dostrzec efekty treningu i lepiej zrozumieć własne ciało.

Huawei Watch GT 2e to zegarek dla aktywnych i dla tych, którzy chcą się nimi stać. Możliwości tego smartwatcha można w pełni wykorzystać podczas praktycznie każdej aktywności fizycznej. Oferuje on 100 trybów sportowych, a więc zajęcia na basenie czy piesza wyprawa w góry podczas wycieczki klasowej to doskonałe okazje do tego, by świadomie wykonywać każdą z tych czynności. Chociaż funkcjonalności zegarka są przede wszystkim sportowe, to jego minimalistyczny design wkomponuje się w nawet najbardziej specyficzne gusta.

Zobacz więcej inteligentnych zegarków Huawei

Bez kabli i bez problemu

Zyskaj styl i funkcjonalność słuchawek

W parze ze sportem bardzo często idzie muzyka, która dodatkowo podbija wytwarzanie endorfin podczas wysiłku fizycznego. Aby podczas biegu na przełaj nie zaplątać się w kable słuchawek, warto wybrać te bezprzewodowe.

Poza tym słuchawki umilają żmudne czynności, takie jak podróż autobusem, podczas której niekoniecznie mamy ochotę słuchać tego, co przydarzyło się babciom na siedzeniu z przodu. Gdy już uda się dotrzeć do domu w dobrym humorze, to cały efekt może popsuć wpadka podczas telekonferencji w postaci wyrwanego kabla słuchawek przez zbyt intensywną gestykulację.

Słuchawki Huawei AM61 Sport są zatem dla tych, którzy potrzebują bezprzewodowej łączności ze smartfonem przy jednoczesnym dostępie do odtwarzacza muzycznego, czy odbierania połączeń bez sięgania po niego. Dzięki pilotowi na dyskretnym kablu nie trzeba rezygnować z jego funkcjonalności, zarazem pozostawiając sobie swobodę ruchów i komfort użytkowania.

Słuchawki bezprzewodowe Huawei


Nagłośniona lekcja muzyki

Wykorzystywanie przenośnego głośnika na korytarzu podczas i tak już głośnych przerw być może nie jest najlepszym pomysłem, ale lekcja muzyki czy języka polskiego może stać się dzięki niemu ciekawsza. Z bezprzewodowym Huawei BT CM510 z łatwością pokażesz, jaka muzyka jest dzisiaj popularna lub usłyszysz, jak Czesław Miłosz odczytuje któryś ze swoich słynnych wierszy.

Doskonałym pomysłem jest także sparowanie dwóch głośników ze sobą, aby uzyskać przestrzenny dźwięk stereo. Jeśli głośnik ma być użytkowany w domu, to warto dla siebie dokupić drugą sztukę. Natomiast podczas wszelkich biwaków, wyjazdów integracyjnych czy kolonii jest duża szansa, że któryś ze znajomych ma ten sam głośnik i dzięki temu można wejść na wyższy poziom zabawy.

Głośnik przenośny Huawei


Dawka energii z powerbanków Huawei

Powerbank dla ucznia uzbrojonego w sprzęty elektroniczne jest jak piórnik – zawsze powinien być pod ręką. Nie chodzi tylko o nieprzerwaną dostępność sprzętu, ale i o zasady panujące w niektórych szkołach, gdzie korzystanie z gniazdka w celu naładowania telefonu mogłoby zostać źle odebrane.

Powerbank CP07 to najmniejszy z reprezentantów banków energii od Huawei – zarówno pod względem wymiarów, jak i pojemności baterii. Może on zmagazynować 6700 mAh, co powinno wystarczyć na przynajmniej dwukrotne naładowanie smartfona. Teksturowana powierzchnia ułatwia chwyt tego kompaktowego powerbanka.

Dostępny w kolorze białym i czarnym Power Bank CP11QC oferuje pojemność 10 000 mAh i obsługuje funkcję szybkiego ładowania Quick Charge. Jego port wyjściowy USB w zależności od potrzeb obsługuje napięcie 5V i 9V. Podobne możliwości zapewnia Power Bank CP22QC o pojemności 20 000 mAh, co oznacza, że nawet laptop znajdzie w nim dla siebie pożywkę.

Powerbanki Huawei