Zapytali: Jaki laptop do nauki kupić? Odpowiedziało 800 specjalistów z branży IT i powstał z tego poradnik

Zapytajcie o zdanie na dany temat w internecie, a dowiecie się, że jeden rabin powie tak, a inny powie nie. Aby nie było żadnych wątpliwości, portal Bulldogjob zapytał ponad 800 specjalistów z branży IT o to, czy i jaki komputer do nauki kupić. Na podstawie ich odpowiedzi powstał poradnik, który wskazuje kluczowe cechy komputera do nauki i wyjaśnia wpływ poszczególnych parametrów na jego działanie. Konkretny model wybierzesz dzięki specjalnie przygotowanej liście polecanych laptopów.

Jak zyskać dostęp do poradnika?

Żeby zyskać dostęp do poradnika, musisz przejść na stronę portalu Bulldogjob i podać swój adres mailowy, na który przyjdzie kompletne kompendium wiedzy potrzebne podczas zakupu komputera do nauki.

Laptop czy komputer do nauki? Tak!

Specjaliści IT w ankiecie przygotowanej przez Bulldogjob w zdecydowanej większości stwierdzili, że najlepszym urządzeniem do nauki będzie laptop.  Jego mobilność jest bezcenna ze względu na dynamicznie zmieniające się warunki pracy i nauki. Dzisiaj trzeba być przygotowanym na przemieszczanie się między salą lekcyjną czy aulą wykładową a zaaranżowanym stanowiskiem roboczym w domu. Ale z tego już chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę.

Kluczem do sukcesu jest laptop, który stanie na wysokości zadania w każdej z tych sytuacji. Nie zawiesi się kilka sekund przed zapisaniem projektu, bateria nie padnie podczas prezentacji, a ekran będzie czytelny nawet w ostrym słońcu. A to tylko część istotnych kwestii, jakie porusza poradnik.

To wszystko oczywiście jednak nie oznacza, że klasyczny desktop nie spełni swojej roli. Jeśli nastawiacie się głównie na pracę zdalną to świetne rozwiązanie. Tym bardziej, że chociaż poradnik jest stworzony pod kątem laptopów, to dużą część porad możesz odnieść także do PC-ta, np. na temat wyboru procesora, pojemności pamięci RAM czy dysku twardego.

Jaki komputer do nauki wybrać?

Co znajdziesz w poradniku?

Jaki laptop wybrać, aby spełnił swoją rolę, a przy okazji dał poczucie dobrze wydanych pieniędzy? Właśnie taki cel przyświecał specjalistom z branży IT podczas wypełniania ankiety, na podstawie której powstał opisywany poradnik.

Z tego powodu znajdziesz w nim przydatne wskazówki na temat budowy laptopa jak i jego podzespołów. W końcu ważna jest nie tylko wydajność, ale też użyteczność samego urządzenia. Wszystko zostało rozłożone na czynniki pierwsze w taki sposób, żebyście nie musieli już szukać dodatkowych informacji po przeczytaniu poradnika. Specjaliści poruszyli także kwestę ceny i wskazali konkretne przedziały kwot, w których da się znaleźć dobrego laptopa do nauki. To pozwoli nabrać odpowiedniego spojrzenia na budżet, jakim musicie dysponować.

A żeby nie zostawiać Was bez konkretnych propozycji, specjaliści z x-komu przygotowali propozycje laptopów z krótkimi opisami i podziałem na te do pracy i nauki, obróbki wideo, programowania, tworzenia grafiki i do grania. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Materiał powstał we współpracy z Bulldogjob