x-kom wspiera obywateli i obywatelki Ukrainy! Zobacz, jak można pomóc

x-kom dołącza do akcji #SolidarniezUkrainą i zapewnia wsparcie potrzebującym mieszkańcom i mieszkankom Ukrainy. Dodatkowo oferuje miejsca pracy dla wszystkich, którym udało się przybyć do Polski, uciekając przed atakiem rosyjskich wojsk. Sprawdź, co dokładnie zaplanował x-kom i poznaj sposoby na to, jak możesz dołączyć swoją pomoc do innych oddolnych inicjatyw.

x-kom działa #SolidarnieZUkrainą

Wszystkie sklepy wchodzące w skład grupy x-kom oferują swoje wsparcie. W wydanym oświadczeniu zapewniono, że pomoc będzie długofalowa, solidna i dopasowana do aktualnych potrzeb zarówno ukraińskich żołnierzy, jak i mieszkańców i mieszkanek, który zostali na terenie Ukrainy. Wszystkie sklepy chcą jednak włączyć się w pomoc również na miejscu, w Polsce. Właśnie dlatego przygotowywane są dodatkowe miejsca pracy. Najszybciej jednak udało się zareagować na obecność rosyjskich marek. Nie znajdziesz już ich w żadnym sklepie wchodzącym w skład grupy x-kom.

Paczki bezpieczeństwa dla mieszkańców i mieszkanek Ukrainy

Paczki zawierające najpotrzebniejsze produkty zostaną przetransportowane bezpośrednio do Ukrainy. Dzięki współpracy z PKP Intercity uda się zawieźć je prosto do mieszkańców i mieszkanek Ukrainy. W tworzenie takich pakunków szczególnie zaangażowały się sklepy combat i al.to. To właśnie tam możesz znaleźć najwięcej rzeczy przydatnych w obecnej sytuacji zarówno ukraińskim żołnierzom, jak i osobom, które pozostały na terenie Ukrainy. Dodatkowo x-kom zapewnia, że cały czas pozostaje w kontakcie z władzami gmin oraz organizacjami pomocowymi, aby dopasować zawartość paczek do aktualnych potrzeb.

x-kom pozostaje w kontakcie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych

Dzięki konsultacji z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych udało się wybrać ze sklepu internetowego Combat potrzebne produkty. Znajdziesz tam sprzęt survivalowy, który teraz jest niezwykle potrzebny zwłaszcza w Ukrainie. Najbardziej potrzebne okazały się przede wszystkim noktowizory i kamery termowizyjne.

protest przeciwko wojnie w Ukrainie

Miejsca pracy dla Ukrainców i Ukrainek w x-komie

Do wielu firm i organizacji zaapelowała również Marlena Maląg, Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. W związku z tym x-kom oferuje dodatkowe miejsca pracy (z relokacją) dla obywateli i obywatelek Ukrainy. Te osoby mogą znaleźć zatrudnienie we wszystkich spółkach tworzących grupę x-kom. Koniecznie przekaż tę informację znajomym, który po przekroczeniu granicy chcą podjąć się pracy.

W x-komie nie znajdziesz już produktów rosyjskich marek

x-kom wycofał również wszystkie marki rosyjskie ze swoich sklepów. Nie znajdziesz więc programów i sprzętów tworzonych na terenie Federacji Rosyjskiej. To również gest solidarności z Ukrainą. Dodatkowo, na końcu posta zamieszczonego w mediach społecznościowych, pojawiło się również wezwanie skierowane do innych sklepów, aby podjęli podobne kroki.