U Ciebie wciąż Internet Explorer? Sprawdź, dlaczego warto zmienić przeglądarkę na nowszą

Wielki Microsoft od kilku lat nie wspiera Internet Explorera. My również definitywnie odchodzimy od tej przeglądarki i zalecamy przesiadkę na inną, nowszą. W grę wchodzi nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo zakupów. Więc jeśli chcesz kupować u nas szybko, wygodnie i bezproblemowo, pożegnaj IE11 i wybierz jedną z rekomendowanych przeglądarek.

Co jest nie tak z Internet Explorerem 11?

Kiedyś był dobry, nie zaprzeczam. Z czasem przestał jednak wystarczać. Pojawiły się lepsze, szybsze rozwiązania, a poczciwy Internet Explorer stał się bohaterem takich oto memów:

kim jesteśmy? przeglądarkami
Źródło: Demotywatory

Internet Explorer jest już środowiskiem przestarzałym, pozbawionym cyklicznych aktualizacji, a to oznacza brak funkcji, z których korzystają sklepy internetowej, w tym x-kom, al.to oraz combat. Oczywiście sama przeglądarka wciąż działa i nadal wykonuje swą nadrzędną rolę, jaką jest przedstawianie wyników użytkownikowi.

Natomiast zaplecze programowe IE11 pozostaje daleko w tyle za wymaganiami odwiedzanych stron, w szczególności sklepów. Naszych też. W rezultacie strony i karty produktowe mogą się wyświetlać niepoprawnie, utrudniać zakupy. Chcemy Ci tego oszczędzić.

Co więcej, długotrwały brak wsparcia ze strony Microsoftu sprawia, że w strukturze Internet Explorera jest sporo dziur. W dodatku ich liczba stale rośnie, a one są furtkami dla cyberzagrożeń.

O prawdziwości tych zagrożeń informował w lutym 2019 roku Chris Jackson z pionu cyberbezpieczeństwa Microsoft. Nazwał on problem wprost i powiedział, że korzystanie z IE11 jest zwyczajnie niebezpieczne. Nie mam zamiaru nikogo straszyć, ale w tej materii lepiej zaufać ekspertowi.

Jeśli nie IE11, to co?

Istnieją co najmniej 4 alternatywy, które możemy polecić zamiast Internet Explorera:

Propozycja nr 1 – Microsoft Edge – formalny następca IE11, który znajduje się na pokładzie każdego komputera z Windowsem 10. Nie trzeba więc niczego pobierać, ani instalować. Nowe rozwiązanie podsuwa Ci sam system. W dodatku jest to rozwiązanie szybsze i bezpieczne. Skorzystaj z niego.

Pobierz Microsoft Edge

Propozycja nr 2 – Google Chrome. Ogromnie popularna przeglądarka, która ma swój odpowiednik mobilny, czyli aplikację na smartfonach z Androidem.

Pobierz Google Chrome

Propozycja nr 3 – Mozilla Firefox. Bardzo popularna przeglądarka, ciesząca się świetną renomą, dostępna również w postaci aplikacji mobilnej.

Pobierz Firefox

Propozycja nr 4 – Safari, czyli rozwiązanie dla posiadaczy sprzętu marki Apple. Jedna przeglądarka, która zagości na komputerze Mac, iPhone’ie oraz iPadzie.

Pobierz Safari