Za nami turniej w grze FIFA 23, który rozegraliśmy w Kanale Sportowym

Premiera najnowszej FIFY przyniosła w tym roku jeszcze więcej emocji niż zwykle. Przy okazji debiutu gry wspólnie z HP i AMD zorganizowaliśmy turniej w FIFĘ, rozgrywany w Kanale Sportowym. W zawodach wzięły udział najlepsze drużyny z eliminacji, a w studio zasiedli bardzo dobrze znani w turniejowym świecie gry eksperci. Poznajcie przebieg oraz wyniki turnieju w FIFĘ 23 by x-kom.

Przebieg turnieju w FIFĘ 23

Turniej poprowadził Patryk „Mayor” Majewski, a jego gośćmi byli Robert „lisekhd” Liszka oraz Marcin „mrn” Szczes (zagrał również w rozgrywkach finałowych). Mecze skomentował Bartosz „seVen” Majewski. Nasi eksperci przeanalizowali mecze finałowe, a także podzielili się pierwszymi wrażeniami z gry FIFA 23.

Stawka turnieju była bardzo wysoka, a na zawodników czekały atrakcyjne nagrody:

W finale wzięły udział cztery drużyny, które wyłonione zostały z rozgrywanych kilka dni wcześniej eliminacji:

PRESENTE

 • Marcin „mrn” Szczes
 • Nikodem „piko” Pawlak

Legia eSports

 • Miłosz „Milosz93” Bogdanowski
 • Gracjan „Polako” Gołębiewski

bejott&jok3r

 • Bartek „bejott” Jakubowski
 • Patryk „jok3r” Siajkowski

Illuminar Gaming

 • Kamil „Raptorek” Suszyński
 • Jakub „cyanide” Mikołajewski
Nagrody czekające na zwycięzców.

Przebieg i wyniki turnieju

Już na początku turnieju w oczy rzucił się pewien fakt – najlepszą drużyną w najnowszej FIFIE jest PSG. Aż trzy zespoły zdecydowały się zagrać francuskim klubem, a tylko jeden wybrał Real Madryt. Trzeba przyznać, że finaliści nie pomylili się, ponieważ wybór paryżan okazał się być bardzo pomocny, co potwierdzają wyniki turnieju.

Półfinały

W pierwszym półfinale zmierzyli się bejott&jok3r oraz Legia eSports. Mogłoby się wydawać, że drużyna z wicemistrzem świata w składzie poradzi sobie z Miłoszem i Gracjanem, ale nic bardziej mylnego. O ile pierwszy mecz był dość wyrównany, to w drugim Legia eSports prowadziła grę, zwyciężając w dwumeczu 4-0.

Drugi półfinał przyniósł małą niespodziankę, co do wyboru drużyny. PRESENTE wybrali Real Madryt. Illuminar Gaming, podobnie jak pozostałe drużyny, zaufali wirtualnym graczom PSG. Pierwszy mecz zakończył się remisem 2-2, a to zwiastowało wielkie emocje w rewanżu. Jednak Illuminar Gaming włączyli wyższy bieg i odprawili przeciwników 4-1. Poznaliśmy więc składy na finał i dwumecz o trzecie miejsce.

 • Legia eSports – bejott&jok3r 4-0 (1-0, 3-0)
 • Illuminar Gaming – PRESENTE 6-3 (2-2, 4-1)

Dwumecz o trzecie miejsce

Sporo działo się w dwumeczu o trzecie miejsce. Pierwsze spotkanie minimalnie wygrali bejott&jok3r, a w drugim przez długi czas utrzymywał się wynik 1-0 dla PRESENTE, zwiastujący dogrywkę. W końcu dwie bramki strzelili zawodnicy grający PSG, przybliżając się do trzeciego miejsca. Za wygraną nie dawali jednak PRESENTE, zdobywając bramkę kontaktową. Ostatecznie nie udało się im doprowadzić do dogrywki, a wygraną, w ostatniej akcji meczu, przypieczętowali bejott&jok3r.

 • bejott&jok3r – PRESENTE 5-3 (2-1, 3-2)

Finał

W finale zmierzyły się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny turnieju. Długo musieliśmy czekać na gole w pierwszym meczu, ale w pewnym momencie worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Legia eSports pewnie zwyciężyła 3-0, przybliżając się do triumfu w rozgrywkach. Drugi mecz zakończył się remisem 1-1. To w zupełności wystarczyło, by turniej w FIFĘ, organizowany przez x-kom, HP, AMD i Kanał Sportowy, wygrali Miłosz „Milosz93” Bogdanowski i Gracjan „Polako” Gołębiewski z Legia eSports.

 • Legia eSports – Illuminar Gaming 4-1 (3-0, 1-1)
turniej fifa 23 by xkom finaliści
Finaliści turnieju - Legia eSports oraz Illuminar Gaming.

Końcowa klasyfikacja drużyn

 1. Legia eSports – Miłosz „Milosz93” Bogdanowski, Gracjan „Polako” Gołębiewski
 2. Illuminar Gaming – Kamil „Raptorek” Suszyński, Jakub „cyanide” Mikołajewski
 3. bejott&jok3r – Bartek „bejott” Jakubowski, Patryk „jok3r” Siajkowski
 4. PRESENTE – Marcin „mrn” Szczes, Nikodem „piko” Pawlak

Cały turniej możecie zobaczyć na Kanale Sportowym na YouTubie: