To koniec x-kom team, jaki znamy. Na scenę wkracza x-kom AGO

Ta decyzja, utrzymywana dotąd w ścisłej tajemnicy, zelektryzuje polską scenę e-sportową. Drużyny x-kom team oraz AGO Esports łączą siły, nawiązując strategiczne partnerstwo. Jego celem jest powrót polskiego Counter Strike’a do światowej czołówki pod nową nazwą i z nową identyfikacją wizualną.

Idea partnerstwa strategicznego

Łącząc umiejętności, doświadczenie i kompetencje obu drużyn tworzymy polski zespół na światowym poziomie. Team z prężnym zapleczem finansowo-technologicznym, który powalczy o najwyższe trofea na arenie międzynarodowej.

Chcemy wyznaczać nowe kierunki i teraz już wiemy, jak to robić – mówi Michał Świerczewski, prezes x-kom – Nasz sklep, z małego salonu w Częstochowie, w ciągu kilkunastu lat urósł do gigantycznych rozmiarów. W piłce nożnej w ciągu 5 lat powróciliśmy z Rakowem do Ekstraklasy. Teraz spróbujemy dokonać czegoś podobnego w e-sporcie.

Pomysł nawiązania partnerstwa strategicznego narodził się w równolegle obu organizacjach, gdyż obydwie szukały dalszych dróg rozwoju. Pomiędzy przedstawicielami firm szybko narodziła się nić porozumienia, dzięki czemu podstawy partnerstwa powstały szybko i były satysfakcjonujące dla każdej ze stron. Na fundamencie zgodności stworzono założenia kolejnych działań, a ich efektem jest połączenie sił z dniem 1 lipca 2019 roku.

x-kom AGO szefowie zespołu

Założenia współpracy

Połączenie zespołów nastąpi na wielu płaszczyznach, zaczynając od ujednolicenia identyfikacji wizualnej. Na koszulkach zawodników pojawi się logo sklepu x-kom, a Jastrząb, będący znakiem rozpoznawczym teamu AGO zmieni kolor oka i elementy opierzenia na barwy znane z sygnetu X. Kibiców z pewnością ucieszy fakt, że koszulki nowopowstałego zespołu będą do kupienia w x-kom.

Równocześnie nastąpi ujednolicenie zaplecza sprzętowego, które dostarczy x-kom. Zawodnicy będą grać docelowo na komputerach x-kom G4M3R, autorskich jednostkach sklepu x-kom, o których Przemysław Ladra, wiceprezes firmy, mówi tak: G4M3Ry to światowa czołówka, jeśli chodzi o komputery dla graczy. Wiadomo, że nie sprzętem wygrywa się turnieje, ale nasi zawodnicy mogą być pewni, że ewentualne wpadki sportowe nie będą mogły być tłumaczone kłopotami w tym zakresie.

x-kom wnosi ponadto do Organizacji praktycznie nieograniczone wsparcie technologiczne oraz kontakty z potencjalnymi sponsorami z obszaru endemicznego.

Współpraca zakłada także oddanie zawodników  x-kom team do dyspozycji zarządu AGO Esport. Dzięki rozpoczynającym się niebawem badaniom naukowym będziemy w stanie zbudować realne kompetencje w zakresie oceny potencjału zawodników, monitorować ich aktualną formę i zagrożenia kontuzjami, jak również pomagać rozwijać warsztat szkoleniowy – komentuje Jakub Szumielewicz, prezes AGO Esports – proces ten powinien się zakończyć do końca września 2019 roku.

Organizacja aktualnie współpracuje z takimi podmiotami, jak STS, Łomża, Puma, Orbit, Corsair, LG, HP, czy ING Bank Śląski.

x-kom AGO

Historie obu drużyn

Faktem jest, że obydwie drużyny zadebiutowały w podobnym czasie, w roku 2016. AGO Esports i szturmem wdarło się na scenę międzynarodową, zdobywając 2. miejsce na World Electronic Sports Games w CS:GO oraz kwalifikując się na Mistrzostwa Świata w Fortnite z pulą 30 milionów dolarów.

Genezą x-kom team był zespół Venatores, rozpoznawalny głównie na krajowych turniejach. W 2017 organizacja zmieniła nazwę na x-kom team, walcząc z sukcesami choćby na ostatnim meet up na PGE Narodowym, czym drużyna zapewniła sobie udział w Games Clash Masters w Gdyni, w których pula nagród wynosi 100 tysięcy dolarów. Wcześniej zwyciężali też w turniejach Good Games League 2018 czy GameON 2017.

x-kom AGO nowa drużyna w e-sporcie

Gimper tańczy z Kingą Kujawską

Zobaczcie pierwszy w Polsce, e-sportowy taniec gwiazd

Zgarnij koszulkę meczową x-kom AGO

Kliknij link, przejdź do promocji, w której przy zakupie dowolnego desktopa x-kom G4M3R 600 otrzymasz koszulkę meczową drużyny x-kom AGO.