Przyszłość nauki w naszych rękach

Zastanawiasz się czasem, jak będą wyglądały kiedyś lekcje w szkołach? Nie próbuj szukać odpowiedzi w prozie Lema, na pomoc przychodzi projekt Laboratoria przyszłości. Dzięki niemu Twoja placówka otrzyma nowoczesny sprzęt, który zamieni szkolną pracownię w spełnienia marzeń Dextera – kreskówkowego naukowca. Urządzenia finansowane z tej inicjatywy znajdziesz w x-komie. Dowiedz się więcej o tym, jak już wkrótce będzie wyglądać przestrzeń sprzyjająca rozwijaniu naukowej pasji.

Laboratoria przyszłości w szkołach podstawowych – cele programu

Czy na samo wspomnienie bezmyślnego wkuwania na pamięć przechodzi Cię właśnie dreszcz przerażenia? Przypominasz sobie także teraz to rozliczanie ze znajomości treści definicji, bo przecież nie z ich zrozumienia? Mamy nadzieję, że taki obraz, to powoli przeszłość polskiej edukacji. Z takiego założenia przynajmniej powstała inicjatywa rządowa działająca w ramach Polskiego Ładu od 2021 roku.

Projekt Laboratoria przyszłości finansuje zakup nowoczesnego sprzętu do nauki, który daje milionom uczniów polskich szkół podstawowych możliwość eksperymentowania oraz zdobywania wiedzy w praktyczny i interesujący sposób. Inspiracją dla powstania tej inicjatywy był m.in. skandynawski model edukacji odchodzący od sztywnego rygoru i poskramiania kreatywności.  

Filozofia zdobywania wiedzy, która przyświeca naszym północnym sąsiadom, łączy się tu z ideą rozwoju kompetencji STEM (nie mylić z popularną platformą do gier). Jak w ten sposób określane są tzw. kompetencje przyszłości, które obejmują naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę. Co oznacza w skrócie, że współczesny uczeń ma otrzymać nielimitowaną szansę rozwoju swoich zainteresowań jeszcze na terenie szkoły. A to w naturalny sposób przełoży się na poszerzanie horyzontów faktycznie przydatne w dalszej karierze.

Jaki sprzęt do szkolnej pracowni kupisz w x-komie

W ramach projektu Laboratoria przyszłości wszystkie podmioty zarządcze mogą zgłaszać zapotrzebowanie do swoich szkół na różnego rodzaju sprzęt, również ten najbardziej innowacyjny, jak drukarki 3D czy mikrokontrolery z sensorami. Tak się składa, że w x-komie znajdziesz wiele urządzeń, które mogą zostać sfinansowane w ramach tego projektu, a są to na przykład:

Zainteresowany zamówieniem finansowanym w ramach Laboratoriów przyszłości?

W takim razie dobrze trafiłeś. W naszej firmie nie brak specjalistów od technologii, jak również od zamówień publicznych. Zgłoś się do naszego działu obsługującego klientów z sektora publicznego pod adresem mailowym: zamowienia.publiczne@x-kom.pl i dowiedz się, jak zrealizować taką transakcję