Procesory Intel Core 11. generacji – ruszamy z przedsprzedażą

Czy to wydarzenie na miarę lądowania marsjańskiego łazika? Oceńcie sami. Na rynek trafiają oto najnowsze procesory od Niebieskich. Witamy Intel Core 11. generacji z serii Rocket Lake, czyli wydajne procesory do grania, projektowania, programowania i nie tylko. A także zapraszamy do sklepu x-kom, gdzie startuje przedsprzedaż tych CPU.

Co mają do zaoferowania procesory Intel Core 11. generacji?

Nowa generacja procesorów Niebieskich kierowana jest do osób, które z gier (streamowanych czy nie), projektów graficznych i informatycznych oraz korzystania ze skomplikowanych programów i aplikacji chcą wyciągnąć jeszcze więcej. Takich, dla których multitasking i ogarnianie wielu obciążających zadań naraz jest już w zasadzie codziennością.

Do dyspozycji mają one możliwość podkręcania taktowania – czy to za pomocą Intel Thermal Velocity Boost, czy IntelTurbo Boost Max Technology 3. Nie brakuje tu również takich rozwiązań, jak hyperthreading, Intel Quick Sync do rejestrowania rozgrywki, Intel Optane H20 do szybkiego odpalania gier, programów lub plików czy wsparcia dla pamięci DDR4-3200.

Sprawdźcie pełną ofertę procesorów Intel Core 11. generacji w x-kom – i9, i7 oraz i5 – i skorzystajcie z przedsprzedaży

To nie wszystko – czyli Comet Lake Refresh

Wraz z jedenastą generacją swoją premierę i przedsprzedaż mają też procesory z generacji dziesiątej. Ale jak to? A tak. Intel wprowadza również znane już CPU w nowych odsłonach. To seria Comet Lake Refresh, z takimi procesorami, jak Intel Core i3, Intel Pentium i Intel Celeron.

Czym się różnią od znanych już wcześniej CPU i dlaczego nie wychodzą pod szyldem jedenastki? Można powiedzieć, że to coś pośredniego pomiędzy generacjami. Z jednej strony nie są to jednostki równie mocne, jak te z najnowszej półki. A z drugiej oferują podwyższone taktowanie względem swoim poprzedników. Mogą być więc propozycją dla osób, które jeszcze nie chcą przesiadki na 11. generację, ale przydałoby się im ciut więcej mocy w metalowym pudle.

Poznajcie procesory z serii Comet Lake Refresh od Intela i również skorzystajcie z przedsprzedaży