Podcast x-perci: Xbox już wystartował w wyścigu i ma sporą przewagę nad Playstation

Swoista wojna pomiędzy fanami Xboxa a PlayStation wkracza w nową fazę! Obydwa koncerny zapowiedziały wprowadzenie nowych konsol w 2020 roku. Wiemy już, jak będą wyglądać. Znamy też ich deklarowaną wydajność i wszystko wskazuje na to, że produkt Microsoft wreszcie wyjdzie na prowadzenie.

Nowy Xbox prezentuje atuty

Przewaga nowego Xboxa wynika z zaprezentowania nie tylko bryły konsoli, ale i możliwości. Dzięki temu poznaliśmy (przynajmniej częściowo), jaką wydajność zaoferuje urządzenie, a także jakie technologie wprowadzi do gamingu.

Sony ujawniło jedynie wygląd przyszłorocznego PlayStation, a poza tym nic. Żadnych wieści na temat nowości technologicznych, zero informacji o wstecznej kompatybilności, ekskluzywach, o czymkolwiek istotnym dla gracza i fana PS.

Co więcej, na rynku funkcjonuje i rozwija się konsola, będąca konkurencją dla Xboxa i Playstation – mowa o Nintendo Switch, które przy okazji Black Friday 2019 sprzedało rekordową ilość gier na własną platformę, deklasując rywali z Microsoft i Sony. Obie zwaśnione strony nie mogą ignorować tego faktu, o czym w podcaście szerzej opowiada Kamil Gajdek.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz